fb
16. 11. 2020 14:50

Zajímáte se o nový PlayStation? Tak pozor, ať nenaletíte podvodníkům!

Zvýšenou aktivitu internetových podvodníků v souvislosti s uváděním nové generace herních konzolí na trh zaznamenala společnost Kaspersky. Útočníci se snaží k vlastnímu prospěchu využít příchodu nové PlayStation, a zneužívají k tomu falešné internetové stránky s nabídkou předobjednávek. Jenom během října Kaspersky odhalil po celém světě na 130 podezřelých zdrojů zmiňujících PlayStation, což odpovídá celé polovině obdobně zaměřených škodlivých stránek detekovaných mezi lednem a říjnem letošního roku.

Škodlivé stránky nabízejí možnost předobjednat si PlayStation 5 s tím, že uživatel musí uvést své osobní údaje a zaplatit předem. Některé webové stránky dokonce nabízely možnost koupě konzole za nižší než oficiálně stanovenou cenu. Další inzerovaly i předchozí generace PlayStation 4 za speciální zvýhodněnou cenu, již podvodníci zdůvodnili snahou vyprázdnit sklady před uvedením nové generace této herní konzole.

„Chtěli bychom uživatelům připomenout, že pokud se nějaká nabídka zdá až příliš výhodná, než aby to mohla být pravda, s největší pravděpodobností půjde o podvod. Informaci o slevách a předobjednávkách by si měli ověřit z důvěryhodných zdrojů. Rovněž nedoporučujeme klikat na odkazy v podezřelých e-mailech, zprávách na messengeru a na sociálních sítích. Rozhodně lze doporučit instalaci bezpečnostního softwaru s aktualizovanou databází phishingů a spamů,“ říká Tatyana Sidorina, bezpečnostní expertka společnosti Kaspersky.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 10 IT Systems 9 IT Systems 7-8 IT Systems 6
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1