fb
14. 3. 2023 8:12

Využití neuronových sítí výrazně zvyšuje úspěšnost vytěžování dat z faktur

Společnost Process Point zavedla novou službu InstantRevision pro vytěžování dat z faktur. K vytěžení dat z faktur používá inteligentní software, který chápe kontext do­kumentů a učí se na zpracovaných fakturách. Optimalizace neuronové sítě vytrénované přímo na vzorcích faktur zákazníka přitom razantně zvyšuje úspěšnost vytěžení dat. U kvalitních předloh faktur je prý automatizované rozpoznání dat téměř stoprocentní.

„Klasifikace pomocí neuronové sítě probíhá na základě vizuální podobnosti a struktury faktur. Aplikací pokročilé technologie získáme třídy stejných nebo podobných faktur, typicky vystavené v konkrétním informačním systému nebo dodavatelem,“ vysvětluje Michal Kindl, konzultant společnosti Process Point.

„Následně podle množství statistických clusterů aplikujeme individuální přístup inteligentního zaučení struktury faktur, který zvyšuje úspěch automatického rozpoznání dat a tím ještě více snižuje pracnost uživatelů při vyřízení faktur. Na ostatní faktury, s malým výskytem, aplikujeme vlastní učící se bázi znalostí. Celá služba probíhá na infrastruktuře zákazníka bez potřeby vynášet a ukládat jakékoliv data mimo firmu,“ dodává Kindl.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 12 IT Systems 11 IT Systems 10 IT Systems 9
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1