fb
10. 6. 2024 16:38

Trends in Automotive Logistics 2024

Připojte se do rychlého pruhu digitalizace

Už 18. června se do Plzně vrátí další ročník konference Trends in Automotive Logistics (TAL 2024), tentokrát s titulem Driving the Digital Fast Lane. Opět nabídne aktuální témata pohledem českých i zahraničních řečníků, inspirativní přednášky a případové studie z praxe, stejně jako prostor pro networking a diskuzi.

Odvětví automotive je stále dynamičtější. Krize a otřesy poslední doby podpořily v celém dodavatelském řetězci razantní změny a inovace. Zásadní roli hrají nové technologie, automatizace a umělá inteligence. Digitální transformace je jako cesta, na kterou se musí podniky vydat, pokud se chtějí umět přizpůsobit měnícím se podmínkám a získat konkurenční výhodu. Co vše potřebují „řidiči“, logistici a IT experti k tomu, aby se dostali do rychlého pruhu digitalizační dálnice? Jaké technologie, platformy a schopnosti musí mít, aby se svými týmy bezpečně směřovali k vytyčeným cílům?

„Trendů, které se v posledních letech objevily v kontextu digitalizace a automatizace, je nespočet a není jednoduché si zachovat přehled, zorientovat se a umět posoudit skutečný potenciál všech možností, které se nabízejí. V programu proto letos otevřeme například téma praktického využití technologie simulací, problematiku práce s velkým množstvím dat, ale také téma kyberbezpečnosti, nejen v souvislosti s nástupem umělé inteligence,“ přibližuje program konference Roman Žák, zakladatel pořádající společnosti Aimtec. „Necháme nahlédnout také do zajímavé oblasti logistiky baterií a na závěr nabídneme zamyšlení nad tím, jak si při všech technologických vymoženostech a pokroku uchovat zdravý rozum.“

Roman Žák
Roman Žák

O své zkušenosti z praxe se s posluchači podělí například Michael Colberg, COO společnosti REHAU Automotive, Michael Fichtner působící jako Head of Digitalization Operations v Continetal Automotive nebo Tomáš Sauer, Global Competence Leader ve FORVIA HELLA. Na závěr konference přijal pozvání vystoupit bývalý profesionální cyklista a cyklokrosař Zdeněk Štybar, který nabídne úplně jiný pohled na téma rychlosti.

Potkejte se osobně s řečníky a dalšími odborníky na logistiku, výrobu a IT z oblasti evropského automotive. Také letos přijedou na konferenci TAL 2024 hosté otevřeně sdílet best practices a to, co se v případových studiích nepíše.

TAL 2024 – Driving the Digital Fast Lane

Úterý, 18. června 2024 / 8:30–17:00 + večerní networking Parkhotel Plzeň (U Borského parku 31, 301 00 Plzeň). Kompletní program je k dispozici na webových stránkách konference: https://www.talconference.com/program/.

Přednášky budou simultánně tlumočeny z/do češtiny, němčiny a angličtiny.

Konferenci TAL (Trends in Automotive Logistics) pořádá společnost Aimtec ve spolupráci s Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou a IHK Regensburg. Akce propojuje inspirativní řečníky z praxe i z akademické sféry s odborníky z výroby, logistiky a IT. Nabízí prostor pro diskuzi o aktuálních tématech v logistice, výrobě nebo integraci a představuje nové technologie, metody a prostředky z oblasti digitalizace.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1