fb
15. 9. 2020 12:21

TCL uvádí na trh dva nové smartphony – TCL 10 PLUS a TCL 10 SE

Značka TCL začala v Česku a na Slovensku prodávat další dva smartphony ze své letošní řady TCL 10. Model TCL 10 Plus zaujme prémiovým designem, je vybaven 6,47palcovým zakřiveným AMOLED displejem s rozlišením Full HD+ a poměrem stran 19,5:9. Jeho hlavní fotoaparát disponuje čtyřmi snímači, z nichž primární má rozlišení 48 Mpx. Druhá novinka, TCL 10 SE, sází na 6,52palcový IPS displej s poměrem stran 20:9 a 2.5D sklem, zadní trojitý fotoaparát a dlouhou výdrž baterie. Oba smartphony využívají rozhraní TCL UI postavené na systému Android 10.

TCL 10 Plus

TCL 10 Plus je vybaven 6,47palcovým zakřiveným AMOLED displejem s rozlišením Full HD+ a poměrem stran 19,5:9. Displej má integrovanou čtečku otisků prstů a jeho obraz vylepšuje technologie NXTVISION, kterou TCL nasazuje do všech svých smartphonů. Telefon má certifikaci HDR 10 od Netflixu, což znamená kvalitní podívanou v HDR s vylepšeným kontrastem a barvami.

Smartphone nabízí čtyřnásobný zadní fotoaparát v čele s primárním snímačem s rozlišením 48 Mpx a umělou inteligencí, která automaticky optimálně nastaví fotoaparát pro jakoukoli scénu. Další snímač se zorným úhlem 118 stupňů pořizuje širokoúhlé fotky, a nechybí ani makro kamera pro detailní záběry a objektiv pro změnu hloubky ostrosti (bokeh efekt). Přední kamera má rozlišení 16 Mpx a využívá technologii 4-in-1 big pixel, která je dvakrát citlivější na světlo, což vylepšuje kvalitu fotek při horším osvětlení.

O dostatek výkonu se stará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 665 v kombinaci se 6 GB operační paměti a 64GB úložištěm, které lze rozšířit pomocí paměťové karty. Celodenní výdrž zajistí baterie o kapacitě 4500 mAh s rychlým nabíjením. Nechybí ani technologie NFC pro mobilní platby či biometrické zabezpečení kombinující čtečku otisků prstů v displeji a odemknutí obličejem. K dispozici je i funkce Super Bluetooth, díky níž lze k mobilu připojit až čtyři Bluetooth reproduktory nebo sluchátka a sdílet oblíbenou hudbu s přáteli.

TCL 10 SE

Cenově nejdostupnější model řady TCL 10 s označením TCL 10 SE nabízí kvalitní 6,52palcový IPS displej s výřezem (V-Notch), rozlišením HD+ a poměrem stran 20:9. Displej zabírá 89 % čelní strany a chrání ho 2.5D sklo. Obraz vylepšuje zvýšeným kontrastem technologie NXTVISION. O šetrný přístup k očím uživatelů se starají režim pro pohodlí očí a čtecí režim. Zadní straně vévodí trojitý fotoaparát, přičemž primární snímáč má rozlišení 48 Mpx a využívá umělou inteligenci. Chod telefonu zajišťuje procesor MediaTek Helio P22 v kombinaci se 4 GB RAM a 128GB úložištěm, jež lze rozšířit až na dvojnásobek pomocí paměťové MicroSD karty.

Energii na celý den dodá baterie o kapacitě 4000 mAh s podporou rychlého a reverzního nabíjení. Ani zde nechybí bezdrátová technologie NFC např. pro bezkontaktní platby. Bezpečnost a soukromí obstarává čtečka otisků prstů na zadní straně v kombinaci s technologií pro rozpoznání obličeje.

Model TCL 10 Plus se v České republice a na Slovensku prodává v barevných provedeních Starlight Silver a Moonlight Blue za 7990 Kč, resp. 299 € včetně DPH. Telefon TCL 10 SE je dostupný v provedeních Polar Night a Icy Silver za 4990 Kč, resp. 189 € včetně DPH.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 7-8 IT Systems 6 IT Systems 5 IT Systems 4
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1