fb
11. 9. 2023 12:52

Správa železnic přechází na novou verzi systémů SAP

Správa železnic se jako jedna z prvních společností veřejného sektoru připravuje na přechod ze stávajícího systému SAP ECC 6.0 na novou verzi SAP S/4HANA. Veřejná zakázka na výběr implementátora byla vyhodnocena v červnu, následně proběhne implementace nové verze, kterou provede konsorcium společností Sabris a gd-Team.

Na straně Správy železnic je implementace v gesci Správy železnič­ní telematiky, která zajistí propojení procesních týmů s dodavatel­ským konsorciem tak, aby systém splňoval všechny požadavky organizace. Samotná implementace v prostředí Správy železnic bude probíhat od letošního září do dubna 2025, kdy nastane kom­plet­ní obměna dosud využívaného systému SAP za jeho novou verzi.

Implementaci nového systému vnímá Správa železnic jako šanci pro standardizaci a digitalizaci procesů do jednotného ekonomického informačního systému. Modernizace přinese nové nástroje pro řízení podnikových procesů a podrobné analýzy dat. Nově budou dostupné procesy materiálového hospodářství, údržby spravovaného majetku a prodeje. SAP S/4HANA navíc umožňuje práci v procesně přívětivějším webovém prostředí a jednodušší integraci na externí systémy.

Implementace SAP S/4HANA přináší také řadu výhod včetně rychlejšího zpracování dat a zvýšené flexibility v adaptaci na nové změny v České republice a v Evropské unii.

„Veřejný sektor je z pohledu konkurenceschopnosti České republiky stejně klíčový jako ten soukromý. Proto každý krok směřující k modernizaci systémů nebo sjednocení platforem znamená i zjednodušení práce pro zaměstnance a kvalitnější spolupráci s obchodními partnery. Správa železnic tak jde příkladem dalším státním institucím, které zatím o nových systémech uvažují,“ říká generální ředitelka SAP ČR Hana Součková.

Hana Součková
Hana Součková

„Věřím, že implementace systému přinese výrazný nárůst v kvalitě firemního informačního systému a tím i pohodlnější a efektivnější práci našich kolegů,“ dodává ředitel Správy železniční telematiky David Miklas.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 1-2 IT Systems 12 IT Systems 11 IT Systems 10
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1