fb
7. 2. 2024 8:36

Skupina ALSO plánuje koupit SWS a její dceřiné firmy

Skupina ALSO oznámila záměr převzít společnost SWS a její dceřiné firmy Entec Solutions a SWS International. Touto akvizicí by ALSO Czech Republic výrazně posílil svou pozici na distributor­ském trhu ICT v České republice a na Slovensku. Akvizice podléhá obvyklým schvalovacím procesům, které právě probíhají.

Společnost SWS zaměstnává okolo 250 pracovníků a v roce 2022 měla obrat ve výši 8,77 miliard korun. Zaujala tak druhé místo v žebříčku TOP 100 IT společností v České republice. Její akvizice by pro skupinu ALSO znamenala významné posílení pozice na českém, resp. slovenském trhu. Loni v létě již ALSO Czech Republic dokončila fúzi se společností DAQUAS.

ALSO je jedním z předních globálních distributorů ICT, který působí celkem ve 144 zemích světa. Po celé Evropě má tematicky zaměřená kompetenční centra, např. na kybernetickou bezpečnost, umělou inteligenci nebo IoT aplikace. Nabízí přibližně 120 tisícům resellerů hardware, software a IT služby od více než 700 výrobců. ALSO má tři obchodní modely:

  • Divize Supply zahrnuje transakční sortiment hardwaru a softwaru.
  • Divize Solutions podporuje zákazníky ve vývoji IT řešení na míru a aplikací internetu věcí připravených k použití.
  • Divize Service se zaměřuje na cloudové nabídky softwaru i hardwaru založené na předplatném a platformy pro kyberne­tic­kou bezpečnost, internet věcí, virtualizaci a umělou inteligenci.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 12 IT Systems 11 IT Systems 10 IT Systems 9
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1