fb
6. 6. 2024 17:55

SAP představil řadu novinek využívajících AI

AINa své výroční konferenci Sapphire oznámil SAP řadu novinek s generativní umělou inteligencí napříč svým produktovým portfoliem. Oznámil také propojení AI asistenta SAP Joule s Copilotem od Microsoftu a využití čipů Amazonu pro provoz řešení SAP HANA Cloud, což přináší vyšší výkon a nižší uhlíkovou stopu.

Jednou z ohlášených novinek je vytváření reportů pomocí umělé inteligence v SAP SuccessFactors. Manažerům poskytne spolehlivé podklady, které využijí při důležitých rozhodnutích, jako je rozdělování odměn. Prediktivní funkce v SAP Sales Cloud zase dokáže předpovědět kombinace obchodníků a produktů, které s nejvyšší pravděpodobností povedou ke zvýšení prodejů. Inovací se dočkala i platforma SAP Business Technology Platform, která do své infrastruktury zařadila velké jazykové modely od Amazon Web Services (AWS), Meta a Mistral AI s cílem usnadnit využití generativní AI v aplikacích SAP.

S Amazonem spolupracuje SAP i na zvýšení výkonu a efektivity řešení RISE with SAP. Zařazením modulů s generativní AI dostupných ve službě Amazon Bedrock do AI infrastruktury SAP získají zákazníci přístup k široké nabídce velkých jazykových modelů a jejich integraci do podnikových aplikací SAP.

A pro provoz řešení SAP HANA Cloud jsou nově využívané čipy AWS Graviton3. Výpočetní výkon během analytických úloh se tím zvýšil až o 30 %, zatímco uhlíková stopa je odhadem o 45 % nižší.

Digitálního asistenta Joule s generativní AI postupně SAP integruje do řešení napříč svým produktovým portfoliem. Minulý podzim se stal Joule součástí SAP SuccessFactors a dnes ho mohou podniky využít v řešení SAP S/4HANA Cloud, SAP Build nebo SAP Integration Suite. Ještě letos plánuje SAP rozšířit využití svého digitálního asistenta i do řešení SAP Ariba a SAP Analytics Cloud.

Na konferenci SAP rovněž oznámil plánovanou integraci Joule s řešením Microsoft Copilot. Vzájemná integrace poskytne uživatelům jednotné prostředí a zjednoduší přístup k informacím, které vzniknou interakcí podnikových aplikací SAP s nástroji Microsoft 365.

Kromě rozšířené spolupráce s AWS a Microsoftem oznámil SAP i na­vá­zá­ní partnerství s dalšími lídry v technologickém odvětví. Spo­leč­ně s Google Cloud se zaměří na lepší předpovědi a řízení rizik v do­da­va­tel­ském řetězci. Společnosti integrují řešení SAP Integrated Business Planning for Supply Chain a Joule s AI asistentem Gemini a datovou základnou Google Cloud Cortex Framework.

Model Meta Llama 3 zase využije SAP k vytváření scénářů pro aplikace v SAP Analytics Cloud. AI model společnosti Meta by měl přinést lepší rozlišení jazykových nuancí a porozumění kontextu.

Do jedné ze svých služeb SAP také využije velké jazykové modely od Mistral AI, globální společnosti se sídlem v Paříži specializující se na generativní AI.

Posledním velkým oznámením bylo rozšíření partnerství s Nvidia. Pro zefektivnění prodeje a nákupu komplexních produktů integruje SAP do svého řešení Intelligent Product Recommendation aplikační programovací rozhraní Nvidia Omniverse Cloud. To umožní prodejcům vizualizovat digitální dvojčata jednotlivých produktů ve 3D přímo v aplikaci SAP a vytvářet simulace reálného fungování produktů.

A spojení digitálního asistenta Joule se systémy Nvidia nabídne vývojářům v programovacím jazyce ABAP pomoc při generování kódu, jeho analýze a testování.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1