fb
2. 10. 2023 8:48

SAP představil nástroj generativní umělé inteligence pro celé své portfolio

Společnost SAP představila nový nástroj Joule. Jde o asistenta po­sta­ve­né­ho na technologiích ge­ne­ra­tiv­ní umělé inte­li­gen­ce, který se ještě v průběhu tohoto roku stane součástí cloudového portfolia SAP. Joule bude součástí aplikací SAP od lidských zdrojů přes finance, dodavatelský řetězec, nákup a zákaznickou zkušenost až po řešení SAP Business Technology Platform. SAP předpokládá, že Joule změní způsob, jakým uživatelé pracují s jeho aplikacemi. Bude totiž moci položit otázku v přirozeném jazyce a dostanou odpověď na základě obchodních dat z portfolia SAP i ze zdrojů třetích stran pro dodání byznysového kontextu.

„Joule má potenciál redefinovat způsob, jakým podniky fungují,“ říká generální ředitel a člen představenstva SAP Christian Klein. „Joule čerpá z jedinečné pozice společnosti SAP na pomezí byznysu a technologií a staví na relevantním, spolehlivém a zodpovědném přístupu k podnikové umělé inteligenci.“

Podle SAPu, dokáže Joule například identifikovat regiony s nedosta­teč­nou výkonností, propojit se s dalšími soubory dat, které odhalí možné problémy v dodavatelském řetězci, a automaticky se připojit k systému dodavatelského řetězce a nabídnout výrobci potenciální řešení. V oblasti lidských zdrojů zase pomůže psát popisy pracovních míst a generovat otázky pro přijímací pohovory.

Joule není zdaleka prvním nástrojem SAPu, který využívá technolo­gie umělé inteligence. Navazuje na stávající nabídku SAP Business AI a rozšiřuje ji.

Joule bude k dispozici v řešení SAP SuccessFactors a SAP Start v průběhu tohoto roku a v SAP S/4HANA Cloud, public edition na začátku příštího roku. SAP Customer Experience, SAP Ariba a SAP Business Technology Platform budou následovat.

Foto: SAP

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1