fb
18. 5. 2023 12:42

Salesforce připravuje Tableau GPT pro automatickou analýzu dat pomocí AI

Společnost Salesforce představi­la na akci Tableau Conference novou generaci aplikací Tableau, které využívají technologii generativní umělé inteligence Einstein a umožní automatizovat analýzu dat. Aplikace Tableau GPT poskytne přístup k analytice založené na umělé inteligenci pro rychlejší rozhodování. Tableau Pulse zase umožní využívat při analýze dat automati­zo­va­né náhledy a personalizovanou analytiku. Představeny byly také nové funkce Salesforce Data Cloud pro Tableau, které exportují data zákazníků přímo do Tableau a sjednotí je do jednoho okna pro rychlý náhled. Všechny uvedené novinky plánuje uvést Salesforce na trh ještě v letošním roce.

Na akci Tableau Conference bylo prezentováno, jak Tableau GPT dokáže na základě zadání v přirozeném jazyce generovat vizualizace pro vedoucí prodeje, které v reálném čase zobrazují vývoj v plnění jejich kvót spolu i s doporučeními, jak splnit cíle. Pokud průměrná hodnota objednávky klesá, Tableau GPT může generovat vizualizace určené obchodním manažerům, které poskytnou informace o příčinách a navrhnou řešení, jak problém vyřešit. Případně může Tableau GPT automaticky vytvářet vizualizace pro vedoucí servisních služeb, které zobrazují změny ve skóre CSAT u jejich týmů, identifikují potenciální příčiny - například vysoký počet aktivních ticketů a delší dobu odezvy - a nabízejí řešení.

Představena byla také nová vývojářská funkce VizQL Data Service, která umožní začlenit Tableau kamkoli do automatizovaného obchodního pracovního postupu. VizQL Data Service je vrstva, která bude umístěna nad publikovanými zdroji dat a stávajícími modely a umožní vývojářům vytvářet složitelné datové produkty s jednoduchým programovým rozhraním, což pomůže odstranit složitost konstrukce dotazů a modelování dat.

Vylepšena byla i platforma Salesforce Data Cloud, která sjednocuje veškerá firemní data napříč kanály a interakcemi do jediného profilu zákazníka v reálném čase. S nástrojem Data Cloud pro Tableau pak lze všechna data o zákaznících vizualizovat, aby uživatelé mohli snadněji zkoumat a nacházet potřebné informace. A nyní díky Instant Analytics, nové funkci v Data Cloud pro Tableau, mohou uživatelé analyzovat a vizualizovat jakákoli data Data Cloud živě uvnitř Tableau a dotazovat se na miliony záznamů jediným kliknutím.

Tím, že Tableau přináší do analytiky sílu generativní umělé inteligence a kombinuje ji s jednotnými daty v reálném čase z Data Cloudu, umožňuje přijímat rychlejší rozhodnutí založená na datech.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1