fb
20. 9. 2022 14:24

QNAP vydal aktualizaci systému QTS pro zařízení NAS

QTS 5.0.1Společnost QNAP vydala novou verzi operačního systému QTS 5.0.1 pro svá zařízení NAS. Nová verze posilu­je celkové zabezpečení systému a přináší řadu vylepšení pro ochranu dat i pohodlí při každodenním používání. Mezi nové funkce patří bezpečná výměna disků RAID, podpora Windows Search Protocol pro sdílené složky NAS a podpora podnikových disků SED (Self-Encrypting Drives). QNAP NAS s architekturou ARM a x86 se systémem QTS 5.0.1 nyní také podporují systém souborů exFAT bez dalších nákladů za licence.

Mezi hlavní novinky v systému QTS 5.0.1 patří:

  • Výměna disků RAID před potenciálním selháním – Pokud jsou zaznamenány chyby disku prostřednictvím hodnot S.M.A.R.T., předpovědí DA Drive Analyzer nebo zpomalení systému, postižené disky lze ve skupině RAID kdykoli vyměnit za náhradní disky. Tím se výrazně zvyšuje spolehlivost systému a odpadá nutnost obnovy pole RAID.
  • Bezplatná podpora exFAT pro zařízení NAS s architekturou ARM – Systém souborů exFAT podporuje soubory o velikosti až 16 EB a je optimalizovaný pro flashová úložiště (například karty SD a zařízení USB) – díky čemuž pomáhá urychlit přenos a sdílení velkých multimediálních souborů.
  • Zvýšené přenosové rychlosti pro podepisování a šifrování SMB – QTS 5.0.1 podporuje hardwarovou akceleraci AES-NI, která zvyšuje účinnost podepisování dat a šifrování/dešifrování přes SMB 3.0 (Server Message Block), takže rychlost přenosu je až 5x vyšší než bez hardwarové akcelerace AES-NI. Pomáhá zvýšit výkon systému a zároveň zabezpečit citlivá firemní data.
  • Podpora protokolu WSP (Windows Search Protocol) pro připojené sdílené složky – QTS 5.0.1 nyní podporuje protokol Microsoft WSP, který je založený na protokolu SMB. Pomocí WSP mohou uživatelé prohledávat sdílené složky NAS prostřednictvím systému Windows, když je k NAS připojena jednotka SMB.

  • Podpora podnikových samošifrovacích disků SED (Self-Encrypting Drives) – Kromě TCG-OPAL podporuje QTS 5.0.1 také pevné disky a disky SSD kompatibilní s TCG-Enterprise SED. Uživatelé mohou využít vestavěné šifrování disků a získat tak další vrstvu ochrany dat, aniž by potřebovali další software nebo systémové prostředky NAS. To je obzvlášť přínosné pro organizace, které uchovávají přísně důvěrné informace, například ve veřejném sektoru, zdravotnictví a bankovnictví.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 7-8 IT Systems 6 IT Systems 5 IT Systems 4
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1