fb
IT Systems 1-2/2023 10. 3. 2023 9:20

Druhý displej na cesty

Vyzkoušeli jsme přenosný monitor Philips 16B1P3302

Philips 16B1P3302Lidé stále častěji pracují na cestách nebo mimo standardní kanceláře a jejich primárním pracovním nástrojem je note­book. Jeho pracovní plocha je ale velmi omezená, a proto v posled­ních letech vidíme velký rozmach tzv. dokovacích monitorů, které umožňují notebook v kanceláři jednoduše propojit s externím displejem, který nabídne nejen velkou pracovní plochu, ale také dobíjení, propojení do sítě a s různými periferiemi. Jenže takový monitor si s sebou jednoduše neodnesete. Při práci na cestách, v terénu, nebo například při prezentaci u zákazníka se opět musíte spokojit s malým displejem notebooku. Pokud ovšem nemáte po ruce elegantní přenosný monitor, jako je Philips 16B1P3302, který jsme měli možnost vyzkoušet v praxi.

Přenosný monitor Philips 16B1P3302 má klasickou „notebookovou“ úhlopříč­ku 15,6" a je tak velikostně sladěný pro přenášení a používání s moderními notebooky, které mají USB-C konektor s podporou přenosu obrazu. K takovému notebooku lze monitor snadno připojit pomocí jediného kabelu USB-C. Vhodný kabel přitom nemusíte shánět. K monitoru je přibalen kvalitní kabel, který má na jedné straně konektor USB-C a na druhé straně nabízí s konektory typu C i A díky integrované redukci. Velmi praktické.

Philips 16B1P3302

Redukce na USB-A napovídá, že monitor lze připojit i k zařízením, které nemají USB-C konektor s podporou přenosu obrazu, ale v takovém případě už se neobjedete bez instalace DisplayLink ovladačů. Pro připojení mobilních zařízení (telefonů a tabletů) zase budete potřebovat OTG redukci, která bohužel přibalena není.

Monitor má displej typu IPS s rozlišením Full HD (1 920×1 080) a výbornou antireflexní úpravou, díky níž obraz neruší žádné zrcadlení a odlesky okolního osvětlení. Kvalita obrazu je velmi dobrá, jas 250 cd/m2 je zcela dostatečný pro práci v interiéru, obraz je velmi ostrý a podsvícení rovnoměrné po celé ploše. Jen pokrytí barevného prostoru je slabší (NTSC 46 %, sRGB 64 %), ale pro kancelářskou práci opět naprosto dostačující.

Kvalitu obrazu vylepšuje technologie SmartImage, která analyzuje zobrazovaný obsah a dynamicky optimalizuje kontrast, sytost barev a ostrost obrázků a videí. Uživatelsky přitom lze přímo nastavit různé režimy, např. Kancelář, Fotografie, Filmy, Hry, Ekonomický atd., tak aby odpovídaly používané aplikaci.

Pozorovací úhly monitoru jsou podle specifikace 170º vertikálně i horizontálně, což je trochu méně, než IPS displeje běžně nabízejí (pravděpodobně kvůli antireflexní úpravě), ale v praxi to nijak nebrání využít monitor pro prezentaci i při jednání s více osobami u jednoho stolu. Navíc polohu displeje lze flexibilně přizpůsobit pomocí stojanu, který lze plynule nastavit pod úhlem 0 až 90 stupňů.

Pro větší pohodlí a ochranu zdraví monitor podporuje technologii Flicker-free, která eliminuje blikání obrazu. K dispozici je i šetrný režim EasyRead pro čtení jako z papíru a režim LowBlue, při kterém monitor sníží množství vyzařovaného modrého světla, a chrání tak vaše oči.

Monitor Philips 16B1P3302 lze snadno přenášet spolu s notebookem díky nízké hmotnosti (téměř přesně 1 kg). A pokud vaše brašna na notebook nemá vhodnou kapsu, najdete v balení samostatný ochranný obal.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 1-2 IT Systems 12 IT Systems 11 IT Systems 10
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1