fb
15. 7. 2021 11:32

Nový osmiportový switch TP-Link s připojením 10G

TL-SX3008FPožadavky na propustnost datových sítí stále rostou a výrobci síťových zařízení na tento trend reagují. Příkladem je společnost TP-Link, která uvádí na trh nový stolní přepínač JetStream TL-SX3008F, který je vybavený 8 porty SFP+ s rychlostí 10 Gbit/s a je integrovaný do platformy softwarově definovaných sítí Omada SDN. Novinka poskytuje širokopásmové připojení s přepínací kapacitou až 160 Gbit/s bez blokování. Díky podpoře statického směrování je navíc zajištěno efektivnější využívání síťových prostředků. Celková kapacita přepínače je tak vhodná pro využití v podnicích všech velikostí.

Možnosti nasazení přepínače JetStream TL-SX3008F výrazně rozšiřuje a usnadňuje integrace do platformy Omada Cloud SDN, jejímž účelem je integrace koncových zařízení (switchů, přístupových bodů a routerů) pod centralizovanou cloudovou správu. Výsledkem je vysoce škálovatelná síť spravovaná z jednoho intuitivního rozhraní, které si administrátor otevře, ať už se nachází kdekoliv. Kromě toho switch (přepínač) podporuje spoustu funkcí ve vrstvách L2+ a L3, díky čemuž je možné vytvořit vysoce škálovatelnou a robustní síť, jež může být efektivním řešením pro podniky různých zaměření a velikostí.

Přepínač podporuje také širokou škálu pokročilých bezpečnostních funkcí včetně vázání na adresy IP-MAC-Port-VID, zabezpečení portů, Storm Control či DHCP Snooping. Součástí je i integrovaný seznam typických útoků DoS či funkce řízení přístupu.

Díky pokročilé technologii Quality of Service (QoS) je možné datům hlasových a video aplikací přiřadit vyšší prioritu na základě různých faktorů, jako jsou IP adresa, MAC adresa, číslo UDP portu a další vlastnosti. Díky QoS se je možné spolehnout na to, že hlasové a video aplikace poběží bez přerušování, a to i když se nedostává šířky pásma.

TL-SX3008F

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 5 IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1