fb
4. 9. 2024 15:13

Nový kompaktní a rychlý NVMe disk s velkou kapacitou

Společnost Kingston uvedla na trh nový SSD disk NV3 určený pro uživatele, kteří hledají výkonné datové úložiště typu NVMe PCIe v kompaktním jednostranném provedení, ale přitom s velkou kapacitou. SSD disk Kingston NV3 PCIe 4.0 NVMe představuje robustní úložné řešení s rozhraním NVMe Gen 4×4, které nabízí rychlost čtení/zápisu až 6000/5000 MB/s. Kompaktní jednostranné provedení typu M.2 2280 přitom umožňuje rozšíření úložiště až na 4 TB. NV3 je tak vhodné řešení pro upgrade notebooku nebo počítače, když umožňuje zvýšení výkonu a současně kapacity bez velkých investic.

Disk NV3 je k dispozici v kapacitách od 500 GB do 4 TB. Disk obsahuje software Acronis True Image for Kingston na jeden rok zdarma spolu s bezplatnou aplikací Kingston SSD Manager, která uživatelům umožní sledovat stav disku a jeho využití, aktualizovat jeho firmware a bezpečně mazat všechna data.

„Jsme nadšeni, že díky nástupci nové generace, disku NV3, můžeme vylepšit pohodlí uživatelů,“ říká Tony Hollingsbee, obchodní manažer SSD společnosti Kingston v regionu EMEA. „Ať už se jedná o upgrade kvůli požadavkům na práci z domova nebo o sestavení nového herního počítače, disk NV3 je navržen tak, aby poskytoval rychlost a spolehlivost za atraktivní cenu.“

Datovým úložištím typu SSD říkáme i nadále zkráceně disky, přestože už v nich žádné rotující disky nejsou na rozdíl od HDD. Dáváme přednost srozumitelnosti před faktickou správností krkolomného označení.

SSD disk NV3 je určený k použití ve stolních a přenosných počítačích, nikoliv pro serverové prostředí.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 12 IT Systems 11 IT Systems 10 IT Systems 9
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1