fb
8. 9. 2021 15:30

Nový kapesní SSD disk Kingston XS2000 nabízí vysokou rychlost i odolnost

Kingston XS2000Společnost Kingston uvádí na trh nový externí disk typu SSD, který využívá rychlé rozhraní USB 3.2 Gen 2x2. V doslova kapesním provedení tak nabízí mimořádný výkon a kapacitu až 2 TB. Disk s označením XS2000 představuje novou generaci kompaktních externích disků a svými parametry posouvá dosavadní možnosti přenosných úložišť dat.

Kingston XS2000

XS2000 má rozměry 70×33×13,5 mm a ve srovnání s typickým přenosným SSD diskem má pouze poloviční velikost. Hmotnost disku je pouze 28,9 g. Navíc je dodáván s odnímatelným ochranným pouzdrem a odolává tak vodě a prachu až do stupně krytí IP55.

Externí SSD disk XS2000 je nabízen v kapacitách 500 GB, 1 TB, 2 TB a podle výrobce dosahuje přenosovou rychlost až 2 000 MB/s, což umožňuje pracovat i s velkými soubory bez otravného čekání na přenos dat. Předpokladem samozřejmě je, aby takto rychlý přenos dat podporovalo i hostitelské zařízení. Disk se připojuje přes stále populárnější rozhraní USB Type-C, což umožňuje zpracovávat soubory na počítačích i mobilních zařízeních.

„XS2000 byl zkonstruován s cílem dosáhnout optimální kombinace vysokého výkonu, kapacity a mobility,“ řekl Tony Hollingsbee, obchodní manažer pro SSD produkty Kingston v regionu EMEA. „Díky velikosti přívěsku na klíče a zvýšené odolnosti je tento disk ideální také pro zajištění maximální produktivity všech amatérských i profesionálních tvůrců obsahu, nebo pracovníků, kteří se při práci pohybují v náročných venkovních podmínkách.“

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 6 IT Systems 5 IT Systems 4 IT Systems 3
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1