fb
22. 5. 2023 15:08

Nová verze analytického softwaru IBM SPSS Statistics přináší nové funkce a různá vylepšení

IBM SPSS StatisticsV těchto dnech vychází nová verze softwaru IBM SPSS Statistics, což je modulární soubor nástrojů určený především analytikům a statistikům, ovšem uplatnění najde i u pracovní­ků v oblasti marketingu, financí, sociologie nebo personalistiky. Verze IBM SPSS 29.0.1 přináší řadu nových funkcí, vylepšení uživatelského rozhraní a nové modely pro analýzu.

Významným vylepšením je nová záložka Overview v datovém okně, která poskytuje informace o souboru. Jedná se o přehled typů proměnných, podílů chybějících pozorování a základní analýzy jednotlivých proměnných s využitím grafů a souhrnných statistik, vždy na základě definice typu proměnné.

Nová verze přináší také parametrické regresní modely přežití pro opakované události (Frailty models). Nepozorovaný účinek v důsledku individuální nebo skupinové variability je v modelu zohledněn pomocí náhodné složky.

Přibyla i samostatná procedura pro výpočet percentilů, včetně specifikace kvartilů nebo vlastních percentilů s možností výběru z pěti metod odhadu.

Součástí novinek je i vylepšení dalších procedur, a to například Linear Regression, ROC Curves, Explore, atd., přičemž samozřejmostí je vylepšení syntaxe výše uvedených procedur.

Novinkou je také strojově přeložená dokumentace v českém jazyce. Jedná se konkrétně o instalační manuály jak pro klientské, tak pro serverové verze a dokumentaci k modulům.

Podrobnější informace o všech novinkách je možné získat kontaktováním společnosti ACREA, která software IBM SPSS Statistics 29.0.1 na našem trhu dodává.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1