fb
20. 11. 2023 13:50

Na virtuální konferenci o kyber­bez­peč­nos­ti v nemocnicích zazní trendy i možnosti dotací

Kyberbezpečnost pro zdravotnictví IIZdravotnictví je jedním z nejvíce ohrožených oborů hackerskými útoky. Kyber­bez­peč­nost zdravotních zařízení jako kritické infrastruktury v současné době proto nabírá na obrátkách. Společnost ProID pořádá virtuální konferenci, na které se spolu s odborníky z firem Monet+, enovation a IXPERTA podělí o své zkušenosti, zhodnotí aktuální stav, trendy a představí možnosti čerpání dotací určených na posilování ochrany nemocnic, lékařských ordinací i jiných zdravotních zařízení.

Akce se uskuteční online ve čtvrtek 30. listopadu 2023, vstupné je zdarma. Na konferenci zazní přednášky odborníků, kteří denně řeší kybernetické zabezpečení lékařských zařízení, přístrojů a zdravotnického personálu. Tématy bude aktuální stav kybernetické bezpečnosti v lékařském segmentu, praktické řízení kybernetické bezpečnosti v nemocnici, bezpečná digitální identita lékaře a zdravotnického personálu a představení nových dotačních programů v této oblasti.

„Každý úspěšný průlom dokáže vyřadit nemocnici či ordinaci z provozu až na několik týdnů. Přitom nemusí jít jen o počítače a servery, v ohrožení jsou i chytré lékařské přístroje a veškerá data pacientů. Hackeři dokáží prolomit jak uživatelské účty, tak i kritické zranitelnosti a webová rozhraní,“ říká Ivo Vrána z pořadatelské společnosti ProID.

„Účastníci se mohou těšit na postřehy z praxe, nejčastější chyby a doporučené způsoby jejich řešení. Věříme, že akce vyvolá zajímavou debatu podobně jako naše zářijová konference o evropském nařízení NIS 2 zpřísňujícím od roku 2024 nároky na IT zabezpečení velkých firem, na kterou se zaregistrovalo téměř 3000 CISO manažerů a specialistů na kyberbezpečnost,“ zve Ivo Vrána na pokračování zaměřené čistě na zdravotnictví.

Zájemci se mohou bezplatně registrovat na webové stránce https://proid.cz/virtualni-konference-kyberbezpecnost-pro-zdravotnictvi-ii/.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 5 IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1