fb
23. 5. 2022 9:50

Kybernetický útok firma vyřešila přechodem na cloudové řešení

DBKSpolečnost Infor se pochlubila, že její zákazník DBK David + Bader, subdodavatel elektronických a klimatizačních systémů do automobilového průmyslu, úspěšně migroval na cloudové řešení Infor CloudSuite Automotive. Řešení se podařilo uvést do provozu pouhé tři týdny poté, co kybernetický útok paralyzoval existující on-premise systém.

Firma DBK David + Baader, která má pobočku i v ČR a je dlouholetým zákazníkem Inforu, donedávna využívala ERP řešení Infor LN v lokál­ní instalaci. Když ale systém napadli kybernetičtí útočníci, kteří paralyzovali kompletní technickou infrastrukturu a poškodili všechny zálohy, společnost ztratila během několika sekund svá aktuální data a byla nucena se vrátit k oběhu papírových dokumentů. Masivní odstávky provozu a problémy s dodávkami způsobily nemalé ekonomické škody. Roční obrat firmy totiž přesahuje 150 milionů EUR a zaměstnává zhruba 750 lidí v německé centrále a pobočkách ve Francii, Velké Británii, Rakousku, Švédsku, Číně, USA a České republice.

Ve spolupráci s firmou Infor se DBK podařilo zprovoznit nový IT systém v cloudu během několika týdnů s přísně nastavenými bezpečnostními standardy. Do systému byla importována data ze záloh uložených několik dní přes útokem a doplněny následné změny. Nový systém je jako SaaS řešení hostován v datových centrech Amazon Web Services v Německu a splňuje tak evropské požadavky na ochranu dat.

„Útok na společnost DBK nám připomněl, že kybernetický útok dnes dokáže otřást samotnou existencí každé firmy,“ řekl Joachim Harb, senior viceprezident a generální manažer Infor pro střední Evropu. „V Inforu cítíme svou zodpovědnost nejen za podporu našich zákaz­ní­ků v nouzi, ale také za prevenci před takovými útoky s využitím cloudové technologie s nejvyššími bezpečnostními standardy.“

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 5 IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1