fb
4. 2. 2025 11:36

HPE spouští cloudový trezor Cloud Vault pro obnovu dat po ransomwarovém útoku

Cloud_data_trezor_AI.jpegSpolečnost Zerto ze skupiny HPE oznámila spuštění služby Zerto Cloud Vault, která nabízí možnosti posílení kybernetické odolnosti zejména vůči ransomwarovým útokům. Jde o je cloudové, plně externě spravované řešení založené na technologii Zerto Cyber Resilience Vault. Podniky tak získávají možnost vybudovat si Disaster Recovery řešení ve vlastním prostředí, nebo si ho pronajmout jako službu u některého z HPE partnerů.

Ransomwarové útoky zůstávají pro většinu podniků vážnou hrozbou. „V dnešní době nejsou různé útoky na infrastrukturu zákazníka vzácností. A bohužel jsme i v České republice v předchozích letech zaznamenali případy, kdy byl útok úspěšný a způsobil zákazníkovi nemalé škody. HPE nabízí ucelené řešení Zerto pro detekci ransomware útoků, ochranu dat a jejich rychlou obnovu v prostředí zákazníka. Nyní nabízíme ve spolupráci s MSP partnery také možnost Disaster Recovery jako služby Zerto Cloud Vault. Zákazník tak získává možnost si Disaster Recovery řešení vybudovat ve vlastním prostředí, nebo si ho pronajmout jako službu v sítí HPE partnerů,“ říká Zdeněk Duchoň, Presales Storage Consultant ve společnosti HPE ČR.

Zerto Cloud Vault detekuje anomálie v šifrování v reálném čase a upozorňuje na potenciální problémy díky napojení na řídicí panely kybernetické bezpečnosti. Trezor uchovává data po dobu až 12 měsíců v podobě nezměnitelných kopií a chrání je před útoky ransomwaru, a to bez vlivu na běh produkčních pracovních zátěží, bez agentů nebo pořizování snímků.

Na vyžádání vytváří Zerto Cloud Vault čistá prostředí (clean room), která mohou sloužit k ověření dat, odstranění malwaru nebo provedení forenzní analýzy před jejich obnovením do produkčního prostředí.

Vybraní poskytovatelé řízených služeb tak nyní můžou s využitím Zerto Cloud Vault nabízet strategie kybernetické odolnosti přizpůsobené na míru jednotlivým zákazníkům tak, aby splňovaly jejich specifické požadavky.

„Ransomwarové útoky jsou skutečnou hrozbou pro data a provoz podniků a organizací všech velikostí. Možnost nabízet cloudový trezor s technologií Zerto poskytuje našim klientům dodatečnou ochranu proti ransomwaru a jistotu, že v případě potřeby budou moci svá data a systémy úspěšně obnovit,“ řekl John Antimisiaris, výkonný viceprezident společnosti LincolnIT, která je jedním z partnerů HPE, kteří již novou službu nabízejí.

„U některých našich klientů je potřeba při ochraně infrastruktury plnit velmi náročné cíle bodů obnovení, ale přitom potřebují i hlubší možnosti obnovy, než jaké může poskytnout jednoduchá replikace. Kybernetickým útokům lze málokdy zcela jasně porozumět, a to i tehdy, kdy již byly zahájeny kroky k obnově. Zerto Cloud Vault poskytuje ochranu v podobě nezměnitelné historie, kterou lze využít k nalezení posledního čistého bodu v čase k replikaci serverů,“ dodává Jeremy Brovage, produktový inženýr a architekt řešení Converge Enterprise Cloud.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 11 IT Systems 10 IT Systems 9 IT Systems 7-8
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1