Hospodářská a geopolitická situace vyžadují rozhodné kroky
Konkurence mezi předními průmyslovými zeměmi se nadále vyostřuje. Geopolitický vývoj vyžaduje od firem rozhodné kroky. Nové technologie otevírají možnosti skokového zvýšení produktivity a podniky stojí před úkolem tyto technologie rychle integrovat a nově nastavit své strategie. Veletrh HANNOVER MESSE 2025 nabídne potřebnou inspiraci. Návštěva veletrhu tak může být rozhodujícím faktorem úspěchu. Veletrh HANNOVER MESSE se letos bude konat ve dnech 31. března až 4. dubna.
Pro návštěvu veletrhu můžete získat bezplatné vstupenky, pokud se předem registrujete zde a použijete kód: OowwZ
„Ještě nikdy nebyla návštěva veletrhu HANNOVER MESSE tak důležitá pro zajištění vlastní konkurenceschopnosti,“ říká Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva společnosti Deutsche Messe AG. „V době, kdy průmysl čelí hospodářským výzvám, nabízí veletrh HANNOVER MESSE rozhodujícím podněty. Návštěvníci z celého světa se zde dozvědí, které technologie jim zajistí úspěch a jak je mohou okamžitě začlenit do svých procesů.“
Pokud jde o geopolitický rámec, Jochen Köckler říká: „V posledních měsících se často hovořilo o geopolitické nejistotě. Ale mimo jiné od nástupu nového amerického prezidenta do úřadu se tato nejistota změnila v neúprosnou jistotu. USA důsledně prosazují svou politiku 'America First', zatímco Čína masivně a cíleně podporuje svůj průmysl.“
Pro Evropu a její partnery, jako je Kanada, letošní partnerská země veletrhu, nastal čas sblížit se a rozhodně prosazovat společnou geopolitickou a hospodářskou strategii.
Na veletrhu představí přibližně 4 000 firem z oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu a energetiky řešení pro výrobu a dodávky energií budoucnosti. Hlavní roli budou hrát konkrétní příklady použití a umělá inteligence.
Mezi vystavujícími společnostmi budou globální technologické koncerny, jako jsou Amazon Web Services, Bosch, Google, Microsoft, Schneider Electric nebo Siemens, a také středně velké přední technologické firmy, jako jsou Beckhoff, Festo, Harting, ifm, Lapp, Phoenix Contact, Rittal, Schaeffler nebo SEW. Renomované výzkumné instituce jako Fraunhofer nebo Technologický institut v Karlsruhe (KIT) nastíní průmyslová řešení zítřka a více než 300 začínajících firem z různých technologických oborů představí inovace s disruptivním potenciálem.
HANNOVER MESSE 2025 ve zkratce:
- Téměř 4000 vystavovatelů (katalog https://www.hannovermesse.de/en/search/ )
- 22 vystavovatelů z ČR
- 15 výstavních hal
- 5 dnů inovací a novinek
Umělá inteligence pro větší konkurenceschopnost
Tváří v tvář rostoucímu konkurenčnímu tlaku potřebují firmy řešení, která přímo zvyšují produktivitu a efektivitu – a právě zde hraje AI klíčovou roli. Koneckonců AI už dávno není jen příslibem do budoucna, ale praktickým nástrojem, který již dnes vytváří měřitelnou přidanou hodnotu. Dr. Jochen Köckler k tomu říká: „Průmysl 4.0 začal na veletrhu HANNOVER MESSE a nyní zde s umělou inteligencí pokračuje.“
„Je však nezbytné, aby podniky věděly, jak mohou umělou inteligenci rychle a cíleně integrovat do svých procesů. Veletrh HANNOVER MESSE nabídne právě tyto odpovědi – praktická řešení, odborné znalosti a konkrétní příklady aplikací k okamžitému použití,“ říká Köckler. „AI optimalizuje stávající stroje a výrobní procesy, zvyšuje jejich efektivitu a činí je inteligentnějšími – což je rozhodující faktor pro konkurenceschopnost průmyslu.“
Důraz je kladen na konkrétní příklady použití
„Veletrh HANNOVER MESSE oslovuje osoby s rozhodovacími pravomocemi na všech úrovních,“ uvádí Jochen Köckler. „Ať už hledají vedoucí výroby jedno robotické řešení pro automatizaci výrobního procesu, nebo chce ředitel digitalizovat celou továrnu – na veletrhu HANNOVER MESSE najdou své partnery pro jednání. Jde jak o konkrétní řešení, tak o komplexní transformaci celých podniků – a vždy jde o konkurenceschopnost.“
Jako příklad Dr. Jochen Köckler uvádí „Application Park“, celou výstavní plochu, která ukáže, jak mohou moderní robotická řešení zvýšit efektivitu výroby. Mimo jiné zde návštěvníci uvidí, jak lze pomocí robotů optimalizovat laserové svařování a jak lze zefektivnit výrobu bateriových článků a zvýšit její udržitelnost. Jochen Köckler zdůrazňuje: „Podniky zde získají cenné podněty k optimalizaci svých výrobních procesů – s cílem vyrábět rychleji, přesněji a šetrněji ke zdrojům.“