fb
5. 6. 2024 18:38

Axis vylepšil svůj software pro správu videa o cloudové služby

Společnost Axis představila novou generaci video managment softwaru (VMS) s názvem AXIS Camera Station, který je nyní k dispozici v několika balíčcích pro menší, samostatné lokality, až po větší a náročnější instalace na více lokalitách. AXIS Camera Station lze instalovat a provozovat v privátní síti, v cloudu nebo využít kombinaci obojího.

VMS systém AXIS Camera Station (ACS) je aplikace pro pracovníky ostrahy a další profese, které pracují se záznamem z kamer. Pomáhá spravovat síťová zařízení, řešit incidenty a rychle exportovat důkazy. S pomocí AXIS Camera Station ale můžete dělat mnohem víc než jen ovládat kamery.

V AXIS Camera Station lze například přidat funkce např. pro síťové reproduktory, které slouží ke komunikaci s personálem nebo k vysílání automatizovaných hlášek v případě narušení. Umožňuje také přidat síťové interkomy pro audiovizuální identifikaci a vzdálené ovládání vstupů, připojit systém kamer nošených na těle, nasadit analytiku pro zvýšení efektivity, radar pro sledování narušitelů a sirény se stroboskopickým efektem pro zvýšení bezpečnosti a rychlé varování.

AXIS Camera Station Edge

Základní verze AXIS Camera Station Edge je cam-to-cloud řešení, které kombinuje možnosti kamer s cloudovými službami Axis. Jde o cenově výhodné a škálovatelné řešení pro malý videodohled. Snadno se instaluje, spravuje i udržuje, a má minimální síťové požadavky na místě. V závislosti na celkové síťové architektuře stačí pouze kamera s SD kartou nebo lze použít AXIS S30 Recorder. Toto flexibilní a spolehlivé řešení pro nahrávání nabízí snadné ovládání odkudkoli.

AXIS Camera Station Pro

Verze Pro je výkonný software typu klient-server pro videodohled a správu přístupu, který je vhodný pro firmy a organizace, které chtějí mít svůj systém Podporuje kompletní řadu produktů Axis a je vybaven všemi výkonnými funkcemi potřebnými pro aktivní správu videa a řízení přístupu. Zahrnuje přitom nové funkce, jako je webový klient, datové přehledy a vylepšené funkce vyhledávání, nebo volitelnou cloudovou konektivitu.

AXIS Camera Station Center

Software AXIS Camera Station Center nabízí centralizovanou správu stovek nebo dokonce tisíců samostatných lokalit s AXIS Camera Station Pro nebo AXIS Camera Station Edge připojených ke cloudu do jednoho místa (např. velínu). Je přístupný odkudkoli a umožňuje souhrnnou správu zařízení na více lokalitách, správu uživatelů i videa.

Cloudové služby

Díky nové otevřené hybridní službě Axis Cloud Connect lze využívat cloudové nástroje, jako je např. webový klient pro správu videa. Díky cloudovému úložišti AXIS Camera Station Cloud Storage je zase možné získat mít více místa pro instalaci AXIS Camera Station Pro a AXIS Camera Station Edge. Bezpečně ukládá všechny záznamy do cloudu pro účely redundance. Jsou tedy vždy k dispozici, i když je primární úložiště nedostupné.

AXIS Camera Station Pro už je k dispozici od května 2024. AXIS Camera Station Edge, AXIS Camera Station Center a AXIS Camera Station Cloud Storage budou dostupné v průběhu roku 2024.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1