fb
17. 6. 2022 9:24

AOC GH200 je headset se skvělým poměrem cena/výkon

AOC GH200Značka AOC je známá přede­vším jako výrobce monito­rů, ale už delší dobu se věnuje i jiným produk­tům, jako jsou sluchát­ka (headsety), kláves­ni­ce a myši. Přesto­že je ošidné pauša­li­zo­vat napříč širokým spektrem produk­tů, které AOC nabízí, dovo­lím si prohlá­sit, že jejich společ­ným jmenova­te­lem je prakticky vždy velmi dobrý, nebo dokonce mimořádně dobrý poměr cena/výkon. Řadu z nich jsme totiž měli možnost vyzkoušet přímo u nás v redakci a většina si zasloužila souhrnné hodnocení – výhodná koupě. Proto jsem také neváhal při nabídce otestovat headset AOC GH200. Byl jsem zvědavý, jestli i pro něj bude platit, že za málo peněz nabízí dost muziky. Což se v případě sluchátek dá vzít doslova.

Začněme u pohledu zvenčí, ergonomie a pohodlí. V žádném z těchto aspektů nás headset AOC GH200 nezklamal. Je velmi lehký (326 gramů), což je základem pro pohodlné nošení. Náušníky jsou dostatečně velké a pokryté umělou kůží s polstrováním z paměťové pěny. Headset AOC GH200 je proto dobře snesitelný i při mnohahodinovém používání, ať už jde o zábavu, nebo například videokonference, pro které bych se je rozhodně nebál použít.

Konstrukce headsetu navíc obsahuje kovové prvky, které jsou v dané cenové kategorii spíše výjimkou. Je to nejen praktické, ale i hezké, jako například efektní vnější kryty náušníků z kovové síťoviny.

AOC GH200

Nevím, jestli vám něco řekne, že headset má 50mm měniče s impedancí 32 ohmů, frekvenčním rozsahem 20‒20 000 Hz a citlivostí 100 dB/mW. Soustřeďme se proto raději na praktické vlastnosti. Headset má uzavřenou konstrukci a velmi dobře potlačuje ruchy okolí. Stejně tak nepouští zvuk ze sluchátek ven. Kvalita zvuku je velmi dobrá a styl neutrální bez přehnaně zvýrazněných basů, jak je dnes často zvykem, takže mohu AOC GH200 jen znovu doporučit jako všestranný headset pro práci i zábavu. Tedy přesněji řečeno pro práci a hraní, protože pro poslech hudby slouží úplně jiná kategorie zařízení.

AOC GH200 má relativně dobrý mikrofon s omezenou schopností potlačení okolních ruchů. Mikrofon je ovšem umístěný na volně polohovatelném raménku, které je příliš měkké, a má tak tendenci se samovolně vracet do střední pozice. Tohle se výrobci prostě nepovedlo a jde asi o největší chybu v konstrukci testovaného headsetu.

AOC GH200

Naopak pochválit musím kabel, který má délku 2 metry, což je více než dostačující pro většinu způsobů využití headsetu. Snad jen hráči na konzolích budou potřebovat více. Kabel je opletený a netrpí na kroucení a zamotávání. Přímo na kabelu je ovladač hlasitosti s možností vypnutí mikrofonu, což je praktické. Jen konstrukce ovladače mohla být bytelnější. Jde o jedno z míst, na kterých poznáte, že máte v ruce levnější produkt. Kabel je zakončen jediným 3,5mm konektorem, ke kterému je přímo v balení dodávána redukce (Y-splitter) pro zařízení, která mají výstup na sluchátka a vstup pro mikrofon zvlášť.

Dodejme, že v době testování se headset AOC GH200 prodával za 700 až 1 000 Kč včetně daně. Pokud tedy hledáte cenově dostupný headset, rozhodně se o AOC zajímejte. Opět se totiž potvrdilo, že nabízí skvělý poměr cena/výkon.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 5 IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1