fb
IT Systems 6/2019 Cloud a virtualizace IT 27. 6. 2019 10:36

Přejděte na deset gigabitů!

Konektivita 10GbE už je dostupná i pro malé kanceláře

Konektivita 10GbESítě s rychlostí 10GbE již nejsou výsadou jen pro špičkové korporátní sítě a datová centra. Díky dostupným zařízením a řešením 10GbE od společnosti QNAP mohou i malé podniky a dokonce i domácí uživatelé upgradovat své síťové prostředí tak, aby mohli využívat výhody sítí 10GbE.

Nabídka QNAP pro sítě 10GbE

Díky nabídce zařízení NAS s integrovanou, nebo volitelnou konektivitou 10GbE, vlastních síťových adaptérů a přepínačů je společnost QNAP univerzálním dodavatelem všeho, co potřebujete pro vytvoření vlastního prostředí 10GbE.

Řešení 10GbE pro zařízení NAS

Společnost QNAP poskytuje celou řadu zařízení NAS s přípravou na 10GbE. QNAP má rozsáhlou nabídku řešení NAS splňujících širokou škálu uživatelských potřeb, zkonstruovaných s počtem pozic od 1 do 30, s různými fyzickými formáty od desktopovou po rackovou montáž, a určených pro podniky, pracovní skupiny i uživatele v domácnostech. Příkladem je NAS zařízení TES-1885U pro montáž do racku s integrovanou konektivitou 10GbE vhodné pro aplikace kritické z hlediska provozu, nebo vysokokapacitní stolní NAS zařízení TS-1685 s 16 pozicemi a výjimečným výkonem. Integrovanou 10GbE konektivitu ovšem má i oceněné zařízení NAS pro malé kanceláře a domácí uživatele TVS-951X, nebo cenově příznivý NAS TS-332X se třemi pozicemi a třemi integrovanými sloty M.2 SSD.


Síťové adaptéry 10GbE

Společnost QNAP poskytuje také síťové adaptéry 10GbE PCIe i Thunderbolt 3 jako možnosti připojení pro NAS, pracovní stanice, servery a notebooky. Například rozšiřující karty PCIe řady QM2 přidávají QNAP NAS zařízením podporu M.2 SSD a 10GbE konektivitu. Kombinací M.2 SSD a konektivity 10GbE v jednom řešení napomáhá QM2 zlepšit celkový výkon NAS a nabízí dostupný upgrade pro přechod na sítě 10GbE. Pro upgrade počítačů na 10 GbE síť je pak určena síťová rozšiřující karta QXG-10G1T. Pro počítače a notebooky vybavené rozhraním Thunderbolt 3 nabízí QNAP externí přenosné síťové adaptéry, které zajišťují počítačům Mac nebo Windows velmi rychlou síťovou konektivitu 10GbE.


Přepínač 10GbE

Neřízený přepínač od společnosti QNAP umožňuje velmi jednoduše vylepšit síťové prostředí za nákladově efektivní cenu. QNAP QSW-1208-8C je neřízený přepínač s 12 porty pro 10GbE, který podporuje normy 10GBASE-T a NBASE-T, díky čemuž je možno využívat vyšší síťové rychlosti se stávajícími kabely kat. 6 a 6a. V závislosti na typech a délce kabelů lze dosáhnout různých rychlostí pro datové přenosy. Zařízení QSW-1208-8C je přirozeně také zpětně kompatibilní, takže lze připojit i starší zařízení. Dvanáctiportový přepínač QSW-1208-8C nabízí čtyři porty SFP+ (optické vlákno) a osm kombinovaných portů SFP+/RJ45 (měď) pro uspokojení různých potřeb připojení. Kapacita přepínání modelu QSW-1208-8C je 240 Gb/s, což zaručuje úplný potenciál pro každý port. Model QSW-1208-8C je ideálním prvním krokem pro vylepšení sítě na podporu připojení 10GbE.

 

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1