fb
IT Systems 1-2/2023 Trendy ICT 27. 2. 2023 19:54

Proč byste měli začít s přípravou strategie trvalé udržitelnosti už nyní

ESGPrincipy trvale udržitelného rozvoje, silnou CSR strategii, řízení energetické efektivity budov a odpadového hospodářství, nastavené a měřené cíle v rámci ESG má v současné době stále velmi málo tuzemských firem. Alespoň několik z vyjmenovaných bodů se ale bude v příštích letech týkat naprosté většiny organizací. Jak už téměř všichni víme, v první řadě těch největších, které splňují kritéria dle nové směrnice CSRD, dříve nebo později ale i těch ostatních.

Tým Theinu se tematice udržitelnosti a tím, jak s její implementací a ESG reportingem svým zákazníkům z řad velkých i středně velikých společností pomoci, zabývá již delší dobu. Nyní tyto služby nabízí jako součást produktového portfolia společnosti Thein Digital. Jak konkrétně tento produkt vypadá, popisuje Daniel Petrásek.

Daniel Petrásek
Daniel Petrásek působí jako Business Development Director v Thein Digital od září 2022 a zodpovídá za rozvoj oblasti udržitelnosti, řešení pro energetický management, oblast privátních 5G a pečuje o vybrané klíčové zákazníky. S Thein Digital sdílí vizi digitalizace i ambice posunout celou českou sféru ICT a průmyslu kupředu.

„Problematika ESG se netýká pouze 1700 organizací splňujících kritéria CSRD. Trvale udržitelný rozvoj je a měl by být tématem pro každou společnost, i pro každého jednotlivce. Udržitelnější a společensky odpovědnější přístup k provozu firmám a organizacím přináší zřetelnou hodnotu. Pokud už nezačaly, s přípravou a implementací strategie trvalé udržitelnosti a ESG reportingu by firmy měly začít co nejdříve. Celá tematika představuje rozsáhlou agendu, která navíc pro řadu společností bude znamenat obrovskou změnu jejich fungování. Čím je organizace větší, tím více lidí a složek se tohoto bude účastnit. Nefinanční reporting, který ukládá zmiňovaná směrnice CSRD, neznamená pouze jednou za rok agregovat určité množství dat týkajících se energetické efektivity a snižování emisí. Aby tento reporting organizace připravily správně, potřebují se na něj dopředu připravit – stanovit strategii trvale udržitelného rozvoje, definovat cíle, zodpovědné osoby, zavádět konkrétní postupy a implementovat nástroje, které jim s řízením ESG pomohou. Se všemi těmito kroky našim zákazníkům v Thein Digital dokážeme pomoci,“ říká Daniel Petrásek.

Jako primární nástroj pro ESG performance management používá Thein Digital software Envizi od IBM. Ten nabízí komplexní, modulární Software-as-a-Service software pro řízení udržitelnosti, podporuje všechny hlavní metodiky pro ESG reporting a jeho uživatelsky přívětivé prostředí umožňuje řídit a reportovat plnění environmentálních cílů. Jeho výhodou je automatizace sběru dat a konsolidace více než 500 datových typů, schopnost identifikovat příležitosti ke zlepšení a vyhodnocovat rizika udržitelnosti.

Udržitelnost
Udržitelnost – nástroje, metodiky a podmínky

Kompetenci týmu Thein Digital v oblasti udržitelnosti a ESG podtrhuje řada certifikací, mezi ty hlavní patří certifikace GRI Sustainability Professional Certification, OneTrust nebo několik certifikací od IBM Envizi.

A jaká je vize společnosti Thein Digital v oblasti trvalé udržitelnosti a ESG reportingu?

„Nad rámec poskytování podpory v přípravě reportingu je naší strategií do budoucna pomáhat zákazníkům investičně a projektově řídit velké transformační projekty v oblasti udržitelnosti a být v tomto směru jejich dlouhodobým partnerem.“

Společnost Thein Digital s.r.o. se na českém trhu pohybuje téměř 30 let, dříve fungovala pod značkou SÍŤ a od roku 2020 patří do investiční skupiny Thein, která se zaměřuje na techno­lo­gic­ké společnosti v oboru ICT, kyberbezpečnosti a průmyslu 4.0 z České a Slovenské republiky. Thein Digital svým zákaz­ní­kům poskytuje široké portfolio produktů v oblasti enterprise ICT, od tradičních legacy řešení po Kubernetes, DevSecOps a migraci do cloudu. Mezi nejnovější produkty společnosti patří privátní 5G sítě a ESG performance management.

thein.digital
www.theindigital.eu

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1