fb
IT Systems 6/2021 Trendy ICT 8. 7. 2021 8:38

HTC Vive představilo nová profesionální VR řešení

HTC ViveNovinky v oblasti virtuální reality v čele s headsety HTC VIVE Pro 2 a VIVE Focus 3 s 5K rozlišením a 120° zorným úhlem, představují výrazný posun v kvalitě zobrazení. Současně s novými headsety byla odhalena také nová sada nástrojů VIVE Business pro firmy a organizace všech velikostí. Můžeme se tak těšit na nárůst kvality zážitků i zjednodušení implementace VR v profesionálním segmentu.

Pohodlný VR headset se špičkovým zobrazením

HTC Vive Pro 2 přichází s vysokým 5K rozlišením, spojeným se 120Hz obnovovací frekvencí a 120° zorným úhlem, které představují novou úroveň kvality zobrazení. Podílí se na něm dvojice rychlých 2,5K LCD displejů s RGB maticí i inovativní optická sestava integrující pro každé oko dvě čočky místo jedné. Výsledkem je prakticky eliminovaný screen-door efekt a perfektní ostrost obrazu v celém rozsahu zorného pole. Při profesionálním nasazení je podstatný i komfort a ergonomie. VIVE Pro 2 proto disponuje plynulým nastavením vzdálenosti očí (IPD), komfortním systémem uchycení na hlavě a v neposlední řadě perfektním předozadním vyvážením, díky čemuž nepřetěžuje krční svalstvo.

HTC Vive Pro 2
Obr. 2: HTC Vive Pro 2 navazuje na předchůdce prověřenou konstrukcí a ergonomií, přináší však dramatický nárůst obrazové kvality.

HTC Vive Pro 2 je plně kompatibilní i s veškerým příslušenstvím standardu Steam VR. Lze jej tak doplnit o HTC VIVE Trackery, VIVE Facial Tracker i příslušenství třetích stran jako jsou ovladače Valve Index, nebo nejrůznější varianty VR rukavic. Bez problémů je i integrace do starších VR sestav bez ohledu na to, zda využívají základnové stanice standardu Steam VR 1.0 či 2.0.

Nová éra profesionálního standalone VR

HTC VIVE Focus 3 představuje nejdokonalejší řešení firemního VR bez nutnosti využití PC. V rámci možností mobilního hardwaru se mohou zákazníci těšit na špičkový obraz, zvuk, ergonomii a zcela přepracovaný inside-out tracking i ovladače. Profesionálním nárokům odpovídá i použití prémiových materiálů a konstrukční řešení umožňující celodenní provoz a snadné sdílení headsetu více uživateli.

HTC Vive Focus 3
Obr. 3: HTC Vive Focus 3 spojuje nezávislý provoz headsetu se špičkovou ergonomií a zobrazovači. Potěší i výměnnou baterií pro vyšší efektivitu provozu.

Nový nezávislý headset disponuje 5K rozlišením a 120° FOV, samozřejmostí je RGB uspořádání subpixelů eliminující screen-door efekt a potěší i vysoká 90Hz obnovovací frekvence. Díky tomu poskytuje jemný a detailní obraz umožňující přirozenější interakce. Výpočetní výkon headsetu zajišťuje speciálně optimalizovaná verze čipsetu Qualcomm Snapdragon XR2 chlazená pomocí 15W měděné heat pipe a větráku, který teplo odvádí aktivně z headsetu. Podle výrobce by tak ani při celodenním užívání nejnáročnějších aplikací nemělo docházet k nadměrnému zahřívání procesoru a snižování jeho výkonu. Vše završuje zcela nová platforma VIVE Reality System 2.0, která nabízí střízlivé profesionální prostředí a snadný přístup ke všem funkcím headsetu i instalovaným aplikacím.

VIVE Business

Kromě nového HW výrobce představil i balík řešení, aplikací a služeb, který pomůže firmám získat to nejlepší z XR, což je nová zkratka označující celou oblast virtuální, rozšířené i smíšené reality. Součástí balíku je platforma VIVE Business Management Device umožňující IT oddělením vzdálenou správu všech zařízení včetně instalace aplikací, aktualizace software i spouštění připravených skriptů. Díky podpoře standardních Android Enterprise MDM řešení však není problém spravovat headsety HTC VIVE Focus 3 ani s pomocí MDM služeb, které již společnost používá.

V návaznosti na úspěch spotřebitelského portálu s VR aplikacemi VIVEPORT, připravila společnost HTC oddělený obchod s aplikacemi pro profesionální využití VIVE Business AppStore. Ten nabízí kolekci důsledně vybraných aplikací a nástrojů z oblasti výcviku, komunikace, vizualizací a mnoha dalších oblastí. Kromě nákupu aplikace v originální podobě nechybí ani možnost odeslání poptávky jejím tvůrcům, kteří dokážou software upravit dle konkrétních požadavků zájemce.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 7-8 IT Systems 6 IT Systems 5 IT Systems 4
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1