fb
IT Systems 0/2021 EAM/CMMS - Správa majetku a údržby Plánování a řízení výroby 24. 2. 2021 12:44

Virtuální veletrh IT meets OT představí špičkový doprovodný program

IT meets OTBěhem tří dnů se na hlavním virtuálním pódiu představí nejlepší odborníci na digitální transformaci výrobních firem a zástupci vystavovatelů, kteří reprezentují to nejlepší, co se v současné době nabízí, pokud se středně velká společnost rozhodne modernizovat a implementovat do svého provozu pokročilá IT řešení.

„Tématem virtuálního veletrhu IT meets OT, druhého v řadě, který pořádáme pod hlavičkou Industry Education, je sbližování informačních a provozních technologií a zvolili jsme je proto, že tento trend je podle nás nejen zcela evidentní a obrovsky důležitý, ale současně nevyhnutelný. Žádná firma před ním neuteče,“ říká Andrea Cejnarová, vedoucí projektu. A pokračuje: „Současně ale není úplně triviální a spousta lidí ho nechápe. Pod těmito třemi slovy – IT meets OT – si nic nepředstavuje. Od začátku nám tedy bylo jasné, že musíme veletrh doplnit kvalitním přednáškovým programem, v rámci něhož se budou nejen představovat jednotlivá konkrétní řešení, ale především celá problematika se dopodrobna vysvětlí.“

Industry Education je značka, pod kterou kmenová firma Industry Competitive, a. s., zajišťuje cílené vzdělávání pro menší a střední výrobní firmy. Všechny akce, které pořádá, tedy včetně virtuálních veletrhů, mají jedno hlavní poslání – vzdělávat. V podání Industry Education se proto nejedná o klasické virtuální veletrhy, ale spíše o cílená B2B setkání vždy na jasně dané téma a v komorním složení.

„V listopadu roku 2020 se nám povedla myslím velmi pěkná akce určená pro výrobce a opravny forem a jejich dodavatele,“ vzpomíná Andrea Cejnarová. „Už z tohoto úzkého zaměření je jasné, že se nemohlo jednat o žádnou megaakci s desítkami stánků a tisíci návštěvníků. Stejně tak je tomu tentokrát. Chceme, aby si návštěvníci virtuálního setkání během tří dnů, které jsou podle nás na hranici toho, co jsou lidi schopni zvládnout, daná témata podrobně prostudovali a prožili. Ne aby povrchně surfovali po spoustě nesourodých expozic, a ve výsledku si z toho nic neodnesli,“ dodává.

Osobnosti táhnou

Stejně jako v případě virtuálního setkání Výroba forem 2020 se i nyní doprovodný přednáškový program opírá o osobnosti a autority. Každý ze tří výstavních dnů zahajují dvě zvané přednášky, které jsou nad rámec prezentovaných expozic. „Hned první den veletrhu, tedy v úterý 2. března v 9 hod., zahajujeme prezentací Jiřího Malíčka ze společnosti Rockwell Automation, který v přednášce se stejným názvem, jako je název veletrhu, tedy „IT meets OT“, vysvětlí, co si pod tím vlastně máme představit, proč se tyto dvě oblasti setkávají a co to znamená pro výrobní společnosti. Po něm následuje vystoupení Jana Buriana z poradenské společnosti IDC, který doplní toto téma o tak říkajíc lidský rozměr – co znamená digitální transformace firmy pro její vedení i pro její zaměstnance,“ upřesňuje Andrea Cejnarová.

Celá akce je věnována menším a středním výrobník podnikům, proto na ní nemůže chybět zástupce, v tomto případě dokonce místopředseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a současně i ředitel výrobní firmy METALKOV pan Evžen Reitschläger ml. Jeho vystoupení zahájí druhý výstavní den.

Pokud se již ve středu dostanou některé firmy do situace, že začnou vážně uvažovat o tom, že by stálo za to, zrealizovat nějaké vlastní projekty, mohou zde rovnou obdržet radu, kde a jak na ně získat finance. O aktuálních dotačních programech vypsaných pro letošní rok přijde pohovořit Jan Jirsák, obchodní ředitel společnosti Grantex Advisory.

Vzdělání jako klíč k úspěšné transformaci firem

„Posláním naší vzdělávací platformy Industry Education je pomáhat menším výrobním firmám řešit problémy, které jim brání v dalším rozvoji,“ zdůrazňuje Andrea Cejnarová. „Digitální transformace je téma, jemuž se věnujeme poměrně intenzivně, a to jak teoreticky v našich kurzech, tak i zcela prakticky v rámci poradenství, které firmám poskytujeme. Ve čtvrtek se v úvodním bloku pokusíme s kolegou Jiřím Bavorem prakticky ukázat, co vlastně děláme: poradit s konkrétními kroky a se správnými informacemi.“

Digitální transformace se týká celého podniku

Poněvadž virtuální setkání IT meets OT bylo od začátku plánováno jako spíše komorní, pořadatelé se snažili o co největší pestrost prezentovaných řešení. A už teď můžeme říct, že se jim to povedlo. „Spíš než oslovit několik v podstatě konkurenčních dodavatelů podobných řešení, kteří by si postavili své virtuální stánky vedle sebe a pak přesvědčovali návštěvníky, který z nich je lepší, jsme se snažili pozvat dodavatele opravdu rozdílných řešení,“ vysvětluje Andrea Cejnarová. „Naším hlavním cílem je poskytovat vzdělání, proto jsme chtěli ukázat, co všechno je možné ve firmě změnit a jak to lze udělat. Díky tomu budete moct prozkoumat možnosti digitalizace skladu, chytré logistiky, výhody MES systémů, bezpapírové dokumentace, nebo dokonce vytváření digitálních dvojčat či využívání prvků umělé inteligence v řízení kvality. Obrovsky zajímavých témat máme připravených hned několik, nezapomeňte se přijít podívat!“

A my dodáváme: registrace na veletrh je již spuštěna a je zcela zdarma. Registrační formulář naleznete na webových stránkách www.it-meets-ot.cz, kde je již také vyvěšen kompletní program veletrhu. Kdo by v daném termínu (2.–4. března 2021) nemohl, nic se neděje. Jednotlivé expozice budou návštěvníkům přístupné ve formě exportovaných microsites dalších šest měsíců a stejně tak záznamy jednotlivých přednášek.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1