fb

I ve sportu je zapotřebí chránit data

Český freestylový tým využívá řešení Acronis

Czech Freestyle Mogul Team je reprezentační družstvo akrobatického lyžování soutěžící v lyžařských disciplínách Single Moguls a Dual Moguls neboli v jízdě v boulích na českých, evropských i světových závodech.

Tým, který je součástí Svazu lyžařů ČR, je během tří hlavních fází sezóny, tj. letní přípravy, tréninku na sněhu a samotných závodů, po většinu roku na cestách. Tento fakt klade vysoké nároky na pořizování a správu dat týkajících se tréninků a závodů, a také na tvorbu a publikování informací určených k prezentačním účelům.

Výzvy

Sezóna týmu akrobatického lyžování začíná letní přípravou během června až srpna, kdy závodníci nabírají kondici a trénují skoky do vody. Pokračuje na podzim přípravou na sněhu a v prosinci začíná seriál vlastních závodů, který končí v březnu. V rámci všech tří fází se využívá video technika, nejčastěji pak statické a GoPro videokamery k pořizování záznamu jednotlivých jízd. Ty jsou pak analyzovány a vyhodnocovány, ať již přímo na svahu či na konci dne, s cílem dosáhnout co nejlepších výkonů během závodů.

Kromě natáčení tréninkových či závodní jízd se tým také věnuje prezentační činnosti, které podporuje marketingovou propagaci týmu na veřejnosti, v médiích či sociálních sítích a spolupráci s týmovým sponzory. Vznikají tak nejrůznější obrazové materiály jako fotografie, videa, klipy, TV pořady apod. Všechny takto vzniklé obrazové materiály a záznamy je potřeba mít rychle kdekoliv k dispozici, a přitom uložené na zabezpečeném místě. Vzhledem k vysokým objemům ukládaných dat tým hledal spolehlivé řešení nalezl ho v řešení Acronis Cyber Files Cloud.

Řešení

Acronis Cyber Files Cloud je řešení pro synchronizaci a sdílení dat a přístup k souborům poskytující kompletní a bezpečné prostředí pro spolupráci. U koncových zákazníků navyšuje produktivitu uživatelů a poskytuje kompletní kontrolu nad veškerým firemním obsahem, čímž zajišťuje bezpečnost, soulad s regulacemi a umožňuje zavedení mobilního přístupu k datům včetně využívání vlastních zařízení (BYOD). Uživatelé mohou využívat jakékoli zařízení pro bezpečný přístup k datům a pro synchronizaci a sdílení souborů s ostatními zaměstnanci, zákazníky, partnery nebo dodavateli.

Hlavní výzvy:

  • spolehlivé sdílení videí a dalších dat odkudkoliv
  • vysoce kapacitní a bezpečné úložiště citlivých materiálů
  • snadná dostupnost a správa dat

Řešení: Acronis Cyber Files Cloud

Hlavní výhody:

  • rychlý přístup ke všem záznamům a dalším informacím
  • jednoduchá správa přístupových práv
  • odolnost proti kybernetickým útokům
  • ochrana citlivých dat dle požadavků GDPR

Přínosy

Aktuálně má tým Moguls na Acronis Cyber Files Cloud uloženo více než 75 GB dat obsahující data za posledních 5 sezón. Hlavní výhodou úložiště Acronis je přehledné umístění všech materiálů o týmu na jednom centrálním místě, snadno dostupném odkudkoliv. Díky tomu je možné snadno analyzovat vývoj závodníků během jednotlivých sezón. Důležitým faktorem je pohodlná správa dat, kdy lze velmi snadno nastavit časově omezený přístup těm uživatelům, kteří mohou přistupovat ke konkrétní složce či souboru.

„Oproti předchozí praxi, kdy jsme museli záznamy a další informace uložené na nejrůznějších počítačích a discích zdlouhavě dohledávat, máme nyní vše uspořádáno na jednom místě a přehledně po složkách. Vedle rychlé orientace v datech, zabezpečení a řízení přístupu nám úložiště Acronis v cloudu navíc umožnilo uvolnit prostor na ostatních počítačích a zařízeních.“
Daniel Honzig, vedoucí týmu disciplíny MOGULS SKIING

Druhou významnou změnou je výrazně lepší zabezpečení dat, které zajišťuje ochranu proti množícím se kybernetickým útokům. Některé uložené záznamy mohou obsahovat citlivé informace, ať již z pohle­du zájmu konkurenčních týmů nebo z pohledu nařízení o soukromí typu GDPR, jejichž únik by mohl týmu způsobit nemalé problémy.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 5 IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1