fb
IT Systems 12/2019 ERP systémy 13. 1. 2020 11:05

Nová verze Informačního systému K2 se jmenuje Luna

K2Společnost K2 atmitec představila novou verzi Informačního systému K2, která opět nese ženské jméno – Luna. Mezi největší novinky v ní patří webová verze systému, která je spustitelná v libovolném internetovém prohlížeči, což ocení zejména zaměstnanci v terénu. Design systému je přitom plně responzivní a je navržený tak, aby byl dobře použitelný i na zařízeních s malým displejem. Nové možnosti a funkce ovšem nabízí také integrovaný K2 e-shop, a to například v podobě nových možností definování promo akcí, nebo rozšíření platebních možností.

Obr. 1: Představení nové verze Informačního systému K2 Luna se už tradičně odehrálo v prostorách brněnského divadla Reduta.
Obr. 1: Představení nové verze Informačního systému K2 Luna se už tradičně odehrálo v prostorách brněnského divadla Reduta.

Webové rozhraní Informačního systému K2 ocení zejména zaměstnanci v terénu, ať už jde o řidiče, servisní pracovníky nebo obchodníky. „Právě tito pracovníci dnes musí všechny informace zaznamenávat někde jinde. Často si dělají poznámky na papír nebo předepsané formuláře. Když se vrátí do kanceláře, musí pak všechny informace přepsat do informačního systému. To je jednak časově náročné, jednak může při přepisování docházet k chybám,“ říká ředitel vývoje K2 Tomáš Szkandera.

Díky plnému přístupu k informačnímu systému i mimo prostory firmy nemusí například dopravce dopředu tisknout dodejku a v případě změn do ní ručně zasahovat. Dodejku u zákazníka nově otevře přímo ve svém zařízení a v systému provede všechny potřebné úpravy. „Nakonec jediným tlačítkem vygeneruje dokument ve formátu PDF, který si zákazník může projít, a díky další nové funkci jej na mobilním zařízení rovnou i podepsat. Podpis systém K2 vloží do vygenerovaného PDF, které je možné ihned tisknout nebo třeba zákazníkovi odeslat e-mailem,“ dodává Szkandera.

Obr. 2: Ředitel vývoje K2 Tomáš Szkandera prezentuje možnosti webové verze Informačního systému K2.
Obr. 2: Ředitel vývoje K2 Tomáš Szkandera prezentuje možnosti webové verze Informačního systému K2.

Nové webové rozhraní K2 je spustitelné v libovolném internetovém prohlížeči. Design je plně responzivní a je navržený tak, aby byl dobře použitelný i na zařízeních s malým displejem, jako jsou mobilní telefony, tablety, ale také například čtečky čárových kódů. Právě se čtečkami je spojena další z novinek verze K2 Luna. „Vyslyšeli jsme prosby našich stávajících zákazníků, kteří stále častěji volali po možnosti standardizovaného prostředí pro jejich čtečky čárových kódů. S ohledem na množství různých druhů čteček i procesy, kterými se řídí jejich používání v tom konkrétním skladu, bylo velmi komplikované přijít s jedním standardním řešením, které by vyhovovalo, když ne všem, tak alespoň většině zákazníků. Proto jsme software pro čtečky vždy doprogramovávali zákazníkovi na míru. To ale samozřejmě stálo čas a peníze,“ přibližuje manažer vývoje Tomáš Kupčík.

Obr. 3: Tomáš Kupčík, manažer vývoje K2, prezentuje možnosti nasazení systému i na čtečky čárových kódů ve skladech.
Obr. 3: Tomáš Kupčík, manažer vývoje K2, prezentuje možnosti nasazení systému i na čtečky čárových kódů ve skladech.

Právě webové rozhraní otevřelo cestu pro tvorbu standardizovaného prostředí pro čtečky. „Navštívili jsme celou řadu těch nejmodernějších skladů našich stávajících zákazníků, prošli jsme si speciální úpravy pro čtečky, které jsme programovali za posledních několik let. Výsledkem je pak standardní čtečka, která využívá těch nejlepších příkladů z praxe. Samozřejmě ale i nadále počítáme s možností úprav kterékoliv části čtečky našemu zákazníkovi na míru. I tyto změny ale budou díky nově použité technologii výrazně rychlejší a v konečném důsledku také levnější,“ dodává Kupčík.

Mezi další novinky patří například možnost spuštění kontingenční tabulky online nad aktuálními daty. Tato funkce pomůže zejména manažerům v rámci controllingu. „Jde o neocenitelný nástroj především pro ad hoc analýzy,“ hodnotí novou funkčnost předseda představenstva skupiny K2 Petr Schaffartzik a dodává: „Sám jsem si tuhle novinku během interního testování velmi oblíbil.“

Obr. 4: Martin Běhůnek, projektový manažer K2, prezentuje rozšířené možnosti realizace promo akcí v nové verzi K2 e-shopu.
Obr. 4: Martin Běhůnek, projektový manažer K2, prezentuje rozšířené možnosti realizace promo akcí v nové verzi K2 e-shopu.

Ani tím však výčet novinek v Informačním systému K2 zdaleka nekončí. Vylepšení se dočkal také K2 e-shop, a to v podobě nových možností definování promo akcí, integrace služby Balíkobot, nových designů nebo rozšíření platebních možností o další platební portály. Dokončen byl také kompletní překlad systému do angličtiny, nová webová nápověda a dokumentace o celkové délce 6 300 stran nebo kontextová nápověda přímo v systému. Kompletní soupis novinek a změn najdete na webových stránkách společnosti K2.

Obr. 5: Petr Schaffartzik, předseda představenstva skupiny K2, při úvodní přednášce konference K2 Luna.
Obr. 5: Petr Schaffartzik, předseda představenstva skupiny K2, při úvodní přednášce konference K2 Luna.

„Jsem rád, že o představení nové verze Informačního systému K2 byl opět velký zájem a v sále divadla Reduta bylo plno. Naše pozvání přijalo více než 250 majitelů či vrcholových manažerů z řad našich zákazníků. Těší mě, že naše zákazníky, i ty potenciální, zajímá, co jsme si pro ně za ten rok práce přichystali a kam jsme náš informační systém zase posunuli,“ dodává na závěr k účasti na odhalení nové verze K2 Luna Petr Schaffartzik.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 7-8 IT Systems 6 IT Systems 5 IT Systems 4
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1