VMware kupuje společnost Nicira
Společnost VMware oznámila v pondělí 23. července, že podepsala konečnou smlouvu o akvizici společnosti Nicira. Ta je průkopníkem v oblasti softwarově definovaných sítí (software-defined networking, SDN) a významným hráčem na trhu síťové virtualizace pro open source iniciativy.
„VMware vedl revoluci virtualizací serverů a máme možnost udělat totéž v oblasti datových center a cloudových sítí,“ poodhalil záměry akvizice generální ředitel VMware Paul Maritz. „Akvizice firmy Nicira zapadá do našeho portfolia síťových aktivit a VMware se díky ní stává lídrem v oblasti softwarově definovaných sítí,“ dodal. VMware plánuje nadále podporovat open source principy a technologie, na kterých Nicira staví svá řešení. Akvizicí rozšiřuje VMware portfolio svých síťových produktů s cílem poskytnout zákazníkům další možnosti pro jejich cloudová prostředí.
VMware získá Niciru za 1,05 miliardy dolarů v hotovosti a přibližně 210 milionů dolarů vyplacených v rámci převzatého opčního programu. Akvizice podléhá schválení regulačními úřady a dalším obvyklým procedurám. Obě strany očekávají, že bude akvizice dokončena během druhé poloviny roku 2012. Akvizice byla schválena představenstvy společností VMware i Nicira a akcionáři společnosti Nicira.









