Veeam se ubránil v patentovém sporu se Symantecem
Společnost Veeam Software oznámila, že vyhrála čtyřletou právní bitvu se společností Symantec (nyní Veritas), která ji žalovala pro údajné porušení patentu. Po čtyřech letech byla konsolidovaná právní řízení pravomocně zamítnuta a ukončena. Americký soud i patentový úřad (USPTO) nakonec dali zapravdu Veeamu. Jejich rozhodnutími byly všechny patentové nároky Symantecu proti společnosti Veeam shledány neplatnými dle patentového úřadu nebo byly pravomocně zamítnuty v soudních sporech.
Symantec podal dvě samostatné žaloby u amerického okrskového soudu v severní Kalifornii – první žaloba byla podána v únoru 2012, druhá v říjnu 2012. V nich tvrdil, že produkty Veeam porušují několik patentů společnosti Symantec souvisejících s ukládáním, zálohováním a obnovováním dat.
Rozhodnutími amerických soudů a patentového úřadu ale byly postupně všechny patentové nároky Symantecu shledány neplatnými dle patentového úřadu nebo byly pravomocně zamítnuty v soudních sporech. USPTO shledal nepatentovatelnými tyto patentové nároky společnosti Symantec: americký patent číslo 7831861, 7024527, 8117168, 7480822, 7093086, 6931558 a 7.191.299.









