fb
9. 10. 2020 10:32

Významná akvizice ve světě IT

Veeam přebírá Kasten

Veeam + KastenSpolečnost Veeam Software oznámila akvizici společnosti Kasten, lídra trhu v oblasti zálohování řešení využívajících technologii Kubernetes a jejich obnovy po havárii. Transakce má v hotovosti a akciích hodnotu 150 milionů dolarů. Na základě této akvizice Veeam integruje technologie Kasten do své platformy pro ochranu a správu dat v podnicích.

Podle vyjádření společnosti Veeam je cílem akvizice posílení její platformy v oblasti ochrany úloh využívajících technologii Kubernetes provozovaných on-premise i v rámci multi-cloudových prostředí. V důsledku by to mělo přispět k rychlejšímu produkčnímu nasazování kontejnerových aplikací.

Podle společnosti 451 Research, součásti S&P Global Market Intelligence, téměř tři čtvrtiny organizací v současné době technologii Kubernetes již používají, nebo ji plánují začít používat během následujících dvou let.

„Veeam vyrostl na nabídce nejlepší ochrany dat pro virtuální a moderní datové infrastruktury. Nyní pokračujeme v rozšiřování naší nabídky o zahrnutí špičkového zabezpečení fyzických a cloudových prostředí,“ řekl Danny Allan, Senior Vice President společnosti Veeam, a dodal: „Akvizice našeho partnera, společnosti Kasten, je velmi důležitým krokem k přizpůsobení se přechodu našich zákazníků k adopci kontejnerů za účelem ochrany úloh využívajících technologii Kubernetes a provozovaných on-premise i v rámci multi-cloudových prostředí.“

Danny Allan
Danny Allan

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 9 IT Systems 7-8 IT Systems 6 IT Systems 5
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1