fb
13. 5. 2020 15:08

Siemens rozšířil lokalizační platformu Simatic RTLS o technologii digital twins

SiemensSpolečnost Siemens představila nový lokalizační software Location Intelligence, který vznikl rozšířením lokalizační platformy Simatic RTLS o technologii digitálního dvojčete. Location Intelligence je webový software, který analyzuje a vizualizuje data o pohybu zboží, polotovarů, nebo materiálu. Data získaná na základě údajů o poloze poskytují uživateli ucelený přehled o toku materiálu, informací o objednávce nebo možných problémových oblastech. Nový software lze navíc propojit přímo s ERP nebo MES systémy a využít pro optimalizace díky vizualizovaným analýzám v reálném čase.

Nový software zajišťuje zákazníkům maximální transparentnost, a tak dosáhnout individuální optimalizace výrobních a logistických procesů. Klíčem k tomu jsou virtuálně definované oblasti známé jako geofences. Ty mohou být vytvořeny v softwaru pomocí drag & drop a slouží k detekci vstupu a výstupu z definovaných oblastí. Související vstupní a výstupní události mohou být statisticky vyhodnoceny, vizualizovány nebo propojeny s dalšími kroky.

Software Location Intelligence nabízí uživatelům možnost například sledovat jednotlivé obrobky nebo celou objednávku v reálném čase. Po zadání ID objednávky se na digitální kartě zákazníka zobrazí pozice propojených transpondérů v reálném čase.

Kombinace obchodních a polohových informací vede k transparentním procesům – vyhledávání je omezeno na minimum, protože pozice všech příslušných objektů na různých terminálech jsou vizualizovány v reálném čase. Současně lze pomocí těchto analýz v reálném čase identifikovat možný potenciál pro optimalizaci procesů.

Jak systém funguje v praxi? ID transpondéru je spojeno s existujícími daty objednávek. V závislosti na kroku procesu a stavu objednávky mohou být pak informace o objednávce zobrazeny na ePaper transpondérech Simatic RTLS, které poskytují informace v bezpapírové podobě.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1