fb
12. 10. 2021 8:48

Revolgy pomůže Heureka Group s přechodem na Google Cloud

Heureka Group, největší cenový srovnávač na českém a evropském trhu, se rozhodl přesunout své nové projekty do prostředí Google Cloud Platform (GCP). Spolupracovat přitom bude se společností Revolgy, která je jednou z nejúspěšnějších českých firem na poli cloudových řešení.

„Po několika jednáních jsme se s Revolgy domluvili na spolupráci v oblasti implementace cloudového řešení. Líbí se nám přístup Revolgy a od nového řešení si slibujeme vyšší rychlost, flexibilitu při vývoji a současně zjednodušení naší infrastruktury,“ říká Lukáš Putna, technologický šéf Heureka Group.

Spolupráce má za cíl implementovat v Heureka Group cloudové řešení GCP a službu FinOps pro všechny nové projekty skupiny, definovat hlavní požadavky a očekávání teamů od nového řešení a nastavit moderní škálovatelnou infrastrukturu, která výrazně zvýší výkonnost, dostupnost, zabezpečení a zároveň zjednoduší správu a sníží náklady na provozované služby.

„Nebudeme se starat o provoz tradiční fyzické infrastruktury v podobě serveroven, ani platit specialisty na provoz, nákup hardware či pronájem prostor. Zároveň se chceme naučit využívat cloud efektivně a mít náklady na provoz pod kontrolou,“ říká Lukáš Putna z Heureka Group.

„Ze zkušeností víme, že rozsáhlá cloudová řešení mají svá úskalí, pokud nejsou spravována efektivně. V minulosti jsme byli svědky toho, že zákazník platil služby, které v daném čase nevyužíval. Mnoho organizací také bojuje s tzv. „shadow IT“, které rychle vede ke zbytečným a těžko spravovatelným nákladům. Proto na začátku spolupráce vždy veškeré náklady analyzujeme a navrhujeme řešení, kdy naši zákazníci platí jen za služby, které skutečně potřebují. Díky Revolgy FinOps mají všechny týmy výdaje za cloudové služby pevně v rukou,“ říká Miroslav Vlasák, CEO Revolgy a dodává: „Týmům Heureky pomůžeme vše nastavit a provedeme je celým procesem implementace.“

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 7-8 IT Systems 6 IT Systems 5 IT Systems 4
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1