fb
12. 10. 2021 15:06

Pure Fusion umožní správu i škálování podnikového úložiště s jednoduchostí cloudu

Společnost Pure Storage představila cloudové řešení Pure Fusion, které nabídne správu datových úložišť bez ohledu na jejich fyzické umístění. Pure Fusion sdružuje úložná pole do zón dostupnosti a automatizuje procesy, jako je rozmisťování pracovních úloh a vyvažování celkové zátěže. Pure Fusion přinese také nové rozhraní API umožňující týmům spravujícím úložiště i koncovým uživatelům pracovat v modelu úložiště jako kódu (storage-as-code) a na vyžádání (on-demand), který je integrován s aktuálně používanými vývojářskými nástroji jako jsou např. Terraform a Ansible.

Šéfové podnikového IT dnes často řeší problém, který spočívá v tom, že starší úložiště jsou ve svém základu součástí složitých architektur, což znemožňuje jejich automatizaci ve velkém měřítku. Podniková úložiště se ovšem musejí vyvíjet tak, aby poskytovala provozní model cloudu; pouze ten organizacím poskytne požadovanou flexibilitu, agilitu a rychlost nezávisející na tom, kde jsou data konkrétně uložena.

Platforma Pure Fusion tomuto požadavku vychází vstříc a přináší cloudový model úložiště s téměř neomezeným škálováním, který sjednocuje a optimalizuje fondy úložišť za chodu. Díky tomu nabízí jednoduchost provozního modelu cloudu a zajišťuje vysokou odolnosti proti selhání bez dopadu na výkon.

Pure Fusion

Fondy úložišť lze optimalizovat přiřazováním a vyvažováním zátěže/prováděných úloh za běhu podle měnících se podmínek, a to bez nutnosti manuální správy. Koncoví uživatelé díky tomu mají pohotově k dispozici svazky, souborové systémy i pokročilé datové služby, jako je replikace, aniž by museli čekat na manuální práci lidí z oddělení podnikového IT. Hardware se pro ně stane prakticky neviditelným.

„Zákazníci chtějí nové agilní úložiště, které je plně automatizované, samoobslužné a placené podle skutečného využívání. Platforma Pure Fusion boří tradiční bariéry podnikových úložišť, přináší úložiště poskytované opravdu jako kód a urychluje inovace,“ uvádí Ajay Singh, produktový ředitel společnosti Pure Storage.

Platforma Fusion bude k dispozici na konci roku v podobě preview verze, všeobecná dostupnost se pak plánuje na první polovinu roku 2022. Pure Fusion bude v prvním kroku integrován s řešeními FlashArray//X, FlashArray//C a Pure Cloud Block Store, v budoucnu se plánuje integrace s FlashBlade a Portworx.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 7-8 IT Systems 6 IT Systems 5 IT Systems 4
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1