fb
11. 2. 2021 18:02

První expertní centrum pro Google Cloud v Česku

GoogleSpolečnost Actum Digital otevírá v Praze vůbec první expertní centrum zaměřené na cloudové služby od Googlu v České republice. Pracovat pro něj bude 50 speciálně vyškolených vývojářů s prestižní certifikací přímo od Googlu. Nové centrum se zaměří na vývoj softwarových aplikací pro Google Cloud a zákazníkům nabídne know how o jeho infrastruktuře a zabezpečení.

ACTUM Center of Excellence for Google Cloud, jak bude znít oficiální jméno hubu, je vůbec prvním podobným centrem zaměřeným na Google Cloud v Česku a také největším svého druhu u nás. Firma bude zaměstnávat až 50 expertů s certifikací Google Cloud, kterou vývojáři obdrží teprve po doložení alespoň tříleté praxe v oboru, několikaměsíčním studiu a absolvování náročného závěrečného testu. Hlavní expertízou inženýrů bude převod cloudových aktiv firem pod jednu platformu a zefektivnění jejich provozu, analýza firemních dat a v neposlední řadě údržba a integrace firemních systémů.

„Budoucnost podnikání bude nepochybně zase o něco digitálnější. Digitalizace do Cloudu se v poslední době osvědčila jako dobrý mechanismus ekonomické obnovy, který umožňuje podnikům přizpůsobit se novým podmínkám a dále se rozvíjet. Jsem proto velmi potěšen, že mohu oznámit otevření skutečně českého odborného centra, kam se české společnosti mohou obrátit, když potřebují pomoci s využíváním Google Cloudu,“ řekl k otevření nového centra Vladimír Kyša, obchodní zástupce Google Cloud pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

Vladimír Kyša
Vladimír Kyša

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 12 IT Systems 11 IT Systems 10 IT Systems 9
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1