fb
30. 1. 2023 13:08

Pracovní stůl s rotopedem pro aktivní životní styl a nadšence do udržitelnosti

Acer eKinect Bike DeskPokud jste se rozhodli přispět vlastní troškou do mlýna v oblasti obnovitelných zdrojů energie, máte už pravděpodobně na střeše nainstalované solární panely a ve sklepě baterie. Jsou ale i jiné možnosti, jak si dopřát pocit, že něco děláte pro naši planetu a váš životní styl je tzv. udržitelný. Můžete si například pořídit kombinaci pracovního stolu a rotopedu eKinect Bike Desk (BD), který představil Acer a který by se měl v létě objevit na trhu. eKinect BD přeměňuje energii ze šlapání jezdce na nabíjení notebooků nebo jiných zařízení, což umožňuje cvičit a zároveň pracovat, nebo se bavit.

Pracovní stůl Acer eKinect Bike Desk je kombinací pracovního stolu a stacionárního kola. Umožňuje uživatelům cvičit při práci tím, že využívá kinetickou energii z šlapání jezdce k napájení stroje a nabíjení různých zařízení. Množství energie, které lze takto zachytit není velké, ale i tak můžete mít při používání dobrý pocit, že něco děláte pro sebe i pro planetu. Jedna hodina nepřetržité jízdy na kole při 60 otáčkách za minutu na stole dokáže vygenerovat přibližně 75 Wh energie.

Multifunkční stůl na kolo je vybaven dvěma porty USB typu A a portem USB typu C, které umožňují nabíjet více mobilních zařízení najednou. Při šlapání se na zadní straně kola rozsvítí LED indikátor nabíjení, který signalizuje, že dochází k přeměně kinetické energie. Široká plocha stolu poskytuje dostatek pracovního prostoru, zatímco nastavitelná výška stolu a sedadla umožňují sedět v pohodlné poloze. Šikovnými maličkostmi jsou háček na tašku a držák na nápoje.

Zařízení má dva základní režimy - pracovní a sportovní. V pracovním režimu se povrch stolu posune blíže k židli, aby jezdci mohli při psaní a šlapání sedět ve vzpřímené poloze. Ve sportovním režimu je deska stolu posunuta více dopředu, což poskytuje více prostoru k opření, podobně jako na standardním kole nebo trenažéru, a tím se zvětšuje prostor pro nohy a zvyšuje síla šlapání.

Důležitou součástí zařízení je doprovodná aplikace eKinect, která uživatele hecuje, tedy přesněji řečeno poskytuje mu v reálném čase informace o délce jízdy, vzdálenosti a rychlosti a zároveň udává odhadovaný počet spálených kalorií a wattů, které při šlapání vznikly. Zaznamenává také historii tréninků, aby uživatelé mohli sledovat své pokroky a porovnávat výsledky v čase.

eKinect BD 3 by měl být na trhu k dispozici v červnu za cenu 999 €.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 12 IT Systems 11 IT Systems 10 IT Systems 9
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1