fb
13. 10. 2021 12:35

Kdo umí pracovat s daty, má velkou moc

KPMG Data FestivalPo netradičním loňském ročníku se KPMG Data Festival v pátek 8. října 2021 opět vrátil na půdu Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze, kde zbořil mýty kolem dat a složitosti práce s nimi. Návštěvníci se zúčastnili mnoha workshopů, interaktivních přednášek, panelové diskuze či Keynote přednášky a prohloubili tak svou datovou gramotnost.

Letošní KPMG Data Festival byl zaměřen na datovou moc a zodpovědnost, porozumění samotným datům a pozornost byla věnována také datové budoucnosti. Návštěvníci zjistili, že kdo zvládne dobře pracovat s daty, získá velkou moc poznávat a ovlivňovat věci kolem sebe, naučili se data používat eticky, co nám může říct grafová analýza nebo předvídat budoucnost v nepředvídatelné době.

David Slánský, partner v KPMG Česká republika, k tomu řekl: „KPMG Data Festival opět ukázal stoupající zájem o práci s daty mezi lidmi z byznysu i studenty. Kdo má data má moc, ale ještě větší sílu má ten, kdo z nich dokáže čerpat relevantní informace.“

KPMG Data Festival

Návštěvníci se dozvěděli o datech, která pomáhají najít práci, o tom, jak zachraňovat lidské životy pomocí umělé inteligence a jak data mohou prospět zdraví. Také si vytvořili vlastního digitálního asistenta, ovládli data a procesy lépe než jejich CTO, vyzkoušeli si storytelling s business daty, zlepšovali se ve streamingu s big daty a seznámili se i se základním využitím Tableau.

V rámci panelové diskuze byly rozebírány otázky, kdo by vyhrál volby, kdyby se politické strany chovaly a pracovaly s daty jako firmy, jestli za nás může datovou moc převzít umělá inteligence či jestli má větší datovou moc business nebo stát. A nechyběla ani keynote přednáška, na které Ota Novotný, zakladatel platformy Data & Business a vedoucí katedry informačních technologií na VŠE, společně s Davidem Slánským ukázali divákům, že datová moc je tu s námi již mnoho let, prozradili, čí datová moc je silnější - Facebooku nebo státu? A posluchači dostali i tipy, jak se před takovou datovou mocí chránit.

KPMG Data Festival

V Atriu Rajské budovy VŠE se návštěvníci mohli podívat na reálné ukázky práce s daty velkých firem i startupů. Nechyběly společnosti jako KPMG, Škoda Auto, Komerční banka, Nestlé, Manta, Fortuna, Enehano, Imper, Integromat, Logio, Adastra, Revolt BI, Komix, BizMachine, Born Digital, Publicis Groupe, Dataddo či Vodafone.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 7-8 IT Systems 6 IT Systems 5 IT Systems 4
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1