fb
2. 6. 2021 13:32

HARTMANN-RICO pokračuje v digitalizaci výroby

Ve výrobním závodě společnosti HARTMANN-RICO ve Veverské Bítýšce se ročně vyrobí několik milionů setů pro operační zákroky. Při jejich výrobě a sestavování HARTMANN-RICO využívá software, který vytvořila společnost Unicorn a který nyní prošel rozšířením o 3D modelování. Jde o další krok v digitalizaci výroby operačních setů při zachování absolutní přesnosti, aby evropští chirurgové měli při operacích k dispozici přesně ty nástroje, které pro daný úkon potřebují.

„V současné verzi systému může nyní HARTMANN-RICO vytvářet specifikace operačních setů, které trochu připomínají známé plánky pro poskládání nábytku. Kdo podle takového návodu nábytek skládal, tak ví, že dvourozměrné návody skrývají různá úskalí. Chceme operátorům dále usnadnit jejich práci, a proto jsme se společně s klientem domluvili na záměru rozšířit řešení o 3D modelování, které dnešní moderní technologie umožňují,“ vysvětluje Karel Peška, ředitel produkčního streamu Unicorn Systems.

Jednání mezi HARTMANN-RICO a Unicornem o možnostech dalšího rozvoje digitalizace výroby vyústily v koncept 3D vizualizací chirurgických setů. Ty si budou moci dokonce vytvářet sami pracovníci bez potřeby interakce s dodavatelem. Modely vytvořené v 3D konfigurátoru najdou také své uplatnění i v jiných odděleních, například v logistice nebo obchodě, kde bude využito rozšířené reality. 3D konfigurátor operačních setů je ukázka toho, jak lze snoubit principy Průmyslu 4.0 a možností moderních technologií do funkčního celku.

„Aplikaci, která bude pracovat s 3D objekty, chceme spustit v ostrém provozu zároveň s otevřením nové výrobní haly HARTMANN-RICO ve Veverské Bítýšce. V hale bude rovněž instalován automatizovaný logistický systém, který nás opět posune o krok blíže k automatizaci provozu,“ vysvětluje záměr Radek Šikula, ředitel výrobního závodu HARTMANN-RICO.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1