fb
11. 8. 2020 17:41

GoodAI oznamuje zřízení grantového fondu pro umělou inteligencii

Pražská výzkumná a vývojová společnost GoodAI ohlásila zřízení grantového fondu v hodnotě 300 000 dolarů na podporu špičkových výzkumných pracovníků v oblasti umělé inteligence. Zřízení fondu bylo zveřejněno na semináři Meta-Learning & Multi-Agent Learning Workshop, který GoodAI pořádá. Soukromého workshopu, který se koná převážně online, se první den zúčastnilo přes 50 účastníků z celého světa. V průběhu týdne s prezentacemi vystoupí výzkumníci z Google Brain, DeepMind, University of Oxford, University College London, MIT a mnoha dalších výzkumných institucí a firem.

Fond je otevřený výzkumníkům či výzkumným skupinám z celého světa se zájmem zabývat se otázkami, které společnost GoodAI pokládá za klíčové pro výzkum a dosažení obecné umělé inteligence. Formulace otázek byla motivována vlastním výzkumem GoodAI na poli obecné umělé inteligence (Badger Architecture). Granty budou uděleny výzkumným pracovníkům, kteří pracují na různých tématech, jako jsou: multiagentní posilované učení, naučená komunikace, grafové neuronové sítě, optimalizace v modulárních systémech a mnoho dalších.

Úplný seznam témat a navrhovaných výzkumů lze nalézt na internetových stránkách GoodAI. Granty však mohou být udělovány i na „na divokou kartu“, na témata mimo navrhovanou oblast působnosti, pokud uchazeči ukážou, jaký přínos bude výzkum znamenat pro vlastní výzkum GoodAI (Badger Architecture).

Marek Rosa, zakladatel a generální ředitel společnosti GoodAI, uvedl: „Vidím, že výzkum v oblasti modulárního meta-učení a multiagentního učení nabírá na obrátkách a zájem a vysoká kvalita účastníků našeho semináře Meta-Learning & Multi-Agent Learning Workshop o tom svědčí. Jsem účastníkům vděčný, že se do workshopu zapojili a že svou prací posouvají kupředu z mého pohledu nejzajímavější směry dnešního výzkumu umělé inteligence. Výzkumné granty jsou pro nás šancí, jak podpořit tyto směry a nové slibné nápady, a spolupracovat s novými výzkumníky v této oblasti. Věřím, že nás to posune blíž k našemu cíli vyvinout obecnou umělou inteligenci, abychom pomohli lidstvu a porozuměli vesmíru.“

Podrobné informace o grantech týkající se umělé inteligence včetně toho, jak se přihlásit, najdete zde a průběžně aktualizovaná videa z workshopu najdete zde.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 7-8 IT Systems 6 IT Systems 5 IT Systems 4
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1