fb
7. 6. 2021 9:48

Dva nové ultralehké výkonné notebooky Acer TravelMate P6 pro hybridní styly práce

Acer TravelMate P6Společnost Acer oznámila dva nové modely do řady lehkých, ale přitom výkonných notebooků TravelMate P6, které jsou pro profesionály, kteří často pracují na cestách. Tyto odolné notebooky s dlouhou výdrží baterie jsou konstruovány tak, aby přežily život na cestách a nyní je mezi nimi i konvertibilní varianta (model Spin P6) s dotykovým displejem překrytým sklem Corning Gorilla Glass, který lze otočit o 360° a používat v režimu prezentace, tablet, notebook a stan. Také je vybavena dokovacím stylusem Acer Active Stylus, který pracuje s technologií Windows Ink a umožňuje zaznamenávat poznámky a kreslit.

„Nový notebook Acer TravelMate Spin P6 je ideální pro profesionály, kteří tráví hodně času na schůzkách, protože nabízí režimy usnadňující psaní poznámek a kreslení, předvádění prezentací, podepisování smluv a sdílení videí,“ řekl James Lin, generální ředitel divize notebooků společnost Acer Inc. „Ocení také možnost pracovat několik dní bez nutnosti dobíjení a odolné, tenké a lehké tělo, které je ideální pro služební cesty.“

Acer TravelMate Spin P6

TravelMate Spin P6 a TravelMate P6 mají tloušťku pouhých 16,8 mm, jsou tenké, přenosné a velmi lehké – jejich hmotnost začíná na pouhém 1,0 kg, resp. 1,1 kg. Tělo je tvořeno slitinou hořčíku a hliníku, která je pevnější a lehčí než standardní hliníkové slitiny stejné tloušťky. Notebooky řady TravelMate P6 splňují americké vojenské normy MIL-STD 810H a vydrží nárazy při letištní kontrole, náhodné pády i další nehody. Přísné testování odolnosti probíhá podle jasně daných postupů, které testují odolnost notebooku vůči tlaku, dešti, vlhkosti a extrémním teplotám.

Díky dlouhé, až 20hodinové výdrži TravelMate P6 na baterii mohou profesionálové pracovat po celý den bez nutnosti připojení k síti nebo dobíjení – a když přijde čas, rychlonabíjení dokáže během hodiny zvýšit kapacitu baterie až na 80 %.

Notebooky mají 14" displej s poměrem stran 16:10 a rozlišením Full HD+ (1 920 × 1 200 px) s úzkými rámečky. Použitý IPS panel se 100% pokrytím barevného prostoru sRGB poskytuje přesné barvy při pozorovacích úhlech až 170°, ovšem v případě potřeby lze pozorovací úhly cíleně omezit na 90° zapnutím funkce Acer PrivacyPanel. Plnohodnotně velká klávesnice s podsvícením umožňuje pohodlné psaní a práci i v tmavých prostorách. Mimořádně citlivý touchpad krytý sklem Corning Gorilla Glass odolným proti poškrábání podporuje přesné ovládání gesty.

TravelMate P6 využívá výkonné bezpečnostní funkce systému Windows 10 Pro včetně čtečky otisků prstů a infračervené webkamery pro rychlé a bezpečné přihlašování pomocí funkce Windows Hello. Vestavěná technologie Acer User Sensing rozpozná, zda se někdo nachází před počítačem, aby notebook probudila nebo uzamkla, a systém Windows Hello dokáže rozpoznat, zda je tato osoba jeho majitelem. Pro zajištění soukromí lze webkameru fyzicky vypnout, pokud není využívána.

Díky nejnovějším procesorům Intel Core i7 vPro 11. generace a až 32 GB paměti DDR4X mají nejnovější modely TravelMate P6 dostatek výkonu. Velmi rychlé úložiště 1TB PCIe Gen3 ×4 SSD využívající technologii NVMe pak umožňuje uživatelům uchovávat veškerou práci na jednom místě.

Dodejme, že oba nové modely jsou vybaveny stereo reproduktory a soustavou čtyř mikrofonů, která zachytí hlas ze vzdálenosti až 6,5 m, což umožňuje rychlé a přesné hlasové příkazy. Vestavěný inteligentní zesilovač poskytuje nezkreslený zvuk s hlubokými basy.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 5 IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1