fb
22. 11. 2021 14:18

Dispečerům Gebrüder Weiss pomáhá nový software

Společnost Gebrüder Weiss spustila nový distribuční modul pro svůj systém TMS (Transport Management System). Základem novinky je softwarové řešení, které navrhuje komplexní řešení distribuce zásilek. Testování nového modulu TMS začalo v České republice v září letošního roku. Po odladění v reálných podmínkách byl začátkem listopadu uveden do ostrého provozu v pobočce Gebrüder Weiss v Hradci Králové.

„Zavedení našeho nového systému je důležitým krokem k využití možností pokročilých optimalizačních algoritmů v dopravě a zefektivnění našich procesů. Dispečeři již nebudou muset vykonávat rutinní a mechanickou práci, ale budou mít více času na řídicí a rozhodovací činnosti, inovace také pozitivně ovlivní další nárůst úrovně kvality a spolehlivosti našich služeb,“ vysvětluje Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel společnosti Gebrüder Weiss ČR.

„Již první zkušenosti našich testovacích dispečerů byly pozitivní a jejich kvalitní zpětná vazba nám umožnila rychle doladit některé detaily. Systém budeme v Hradci Králové testovat již v předvánoční sezóně a v průběhu roku 2022 počítáme s jeho rozšířením do všech poboček v České republice,“ dodává Karel Šindelář, regionální ředitel pro Čechy společnosti Gebrüder Weiss.


Areál Gebrüder Weiss s rozvozovými auty

Mezi nejdůležitější výhody nového systému patří jednoduché a intuitivní ovládání, automatická kontrola parametrů v oblasti bezpečnostních předpisů a efektivity, indikace stavu doručení jednotlivých zásilek, kvalitní grafické znázornění plánovaných tras doručení nebo automatické plánování alternativních termínů doručení. Systém využívá pokročilý algoritmus pro optimalizaci jednotlivých „jízd“. To umožňuje sledovat tonáž, plochu nebo objem konkrétních nákladních vozidel v případě, že jsou prováděny ruční zápisy nebo úpravy. Algoritmus může také zohlednit požadavky na vybavení nákladních vozidel, jako je hydraulické čelo nebo maximální limity ADR.

„Jsme přesvědčeni, že inovace využívající strojovou optimalizaci a umělou inteligenci jsou nástrojem budoucnosti. Využití nového modulu TMS v Hradci Králové a následně i na dalších pobočkách Gebrüder Weiss v České republice bude mít pozitivní dopad na rychlost odbavení zásilek a zjednoduší také práci našich dispečerů a řidičů,“ uzavírá Jan Kodada.


Řidičům pomáhá při práci navigace

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 10 IT Systems 9 IT Systems 7-8 IT Systems 6
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1