fb
6. 6. 2014 10:10

Česká pobočka Konica Minolta patřila i přes pokles zisku k nejvýkonnějším v Evropě

Podle zprávy koncernu Konica Minolta patřila loni česká pobočka firmy k těm vůbec nejúspěšnějším v Evropě. Tuzemské zastoupení Konicy hospodařilo s tržbami ve výši 1,59 miliardy korun a ziskem 58,4 milionu korun, což z ní učinilo pátou nejúspěšnější evropskou pobočku z 32 zemí, kde společnost podniká.

Po rekordním roce 2012 se vloni hospodářské výsledky společnosti vrátily na úroveň předchozích let. Díky téměř 22 tisícům uzavřených smluv si Konica Minolta udržela pozici lídra trhu v oblasti kancelářských řešení i produkčního tisku. „Loňský rok byl spojený s konsolidací našich aktivit na tuzemském trhu. Vyrovnávali jsme se s útlumem poptávky jak v oblasti komerčních firem, tak veřejné správy. V důsledku negativního vývoje jsme snížili počet zaměstnanců o 10 % a provozní náklady o 50 milionů korun. Díky tomu se nám podařilo dosáhnout velice dobrých výsledků nejen v porovnání s minulými roky, ale i s ostatními evropskými zeměmi,“ řekl Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

 

Přesto, že prodeje nedosáhly úrovně roku 2012, obhájila Konica Minolta první pozici na trhu v prodeji barevných i černobílých laserových multifunkčních zařízení formátu A3. Již šestým rokem po sobě je také lídrem žebříčku dodavatelů černobílých (výkon nad 90 stran A4/min.) i barevných (výkon nad 50 stránek A4/min.) produkčních digitálních tiskových strojů.

 

„Zákazníci se více zajímají o sofistikovaná softwarová řešení. V oblasti prodeje aplikací jsme zaznamenali 36% růst. Proto chceme jít i nadále cestou DMS a návazných služeb,“ uvedl Pavel Štěpán, obchodní ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Největší potenciál vidíme v oblasti zajištění správy oběhu dokumentů ve firmách a ve využívání moderních technologií, jako jsou cloudové služby a mobilní zařízení.“ I z tohoto důvodu patří mezi klíčové události loňského roku uzavření smlouvy s mezinárodní společností K2 (www.k2.com) o výhradní distribuci jejich softwaru v České republice.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12 IT Systems 11
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1