fb
4. 10. 2019 17:17

Česká Supernova posílila vývojářský tým a přesunula se do Prahy

Český startup Supernova, který vyvíjí nástroj pro vytváření mobilních aplikací bez nutné znalosti kódování, posílil vývojářský tým a přestěhoval se z Ostravy do pražských kanceláří WeWork. Další růst bude startup, jejž český Forbes zařadil na druhé místo v letošní anketě Startup roku, financovat z prostředků, které získal v rámci právě ukončeného seedového investičního kola. A to i díky částce půl milionu dolarů, kterou investoval evropský venture kapitálový fond Enern. Celkově v seedu získala Supernova 2,1 milionu dolarů. Další metou pro Supernovu je připravit jejich produkt pro větší firmy a korporace.

Supernova, ačkoliv je teprve v začátcích, se vůbec jako první český startup dostala do akcelerátoru Y Combinator, do kterého se dostane pouze jedno procento přihlášených projektů. Od evropské venture kapitálového fondu Enern, evropského fondu EQT působícího také v USA a Credo Ventures získala v seedovém kole dohromady 2,1 milionu dolarů. Od Credo Ventures přitom již dostala investici půl milionu dolarů v takzvaném pre-seedu – tedy v úplných počátcích firmy. Další prostředky pak Supernova získala v rámci úspěšného absolvování programu od prestižního akcelerátoru Y Combinator v Kalifornii, kterým prošly hvězdy globálního trhu, jako je Dropbox, Airbnb či Reddit. Mezi minoritní investory patří i Jakub Nešetřil, který postavil startup Apiary a úspěšně jej prodal společnosti Oracle a pro něhož se jedná o vůbec první takzvanou „andělskou“ investici.

Vývoj Supernovy probíhal před vydáním zhruba tři roky a za tu dobu si vybudovala neustále se rozšiřující uživatelskou základnu. Ta nyní čítá přes 3 000 aktivních uživatelů. Základní verze softwaru je a vždy bude zdarma, uživatelé platí měsíční paušál podle dodatečných funkcí.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 11 IT Systems 10 IT Systems 9 IT Systems 7-8
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1