fb

Elvis a hyperkonvergence toho mají společného více, než si myslíte

Co má společného hyperkonvergovaná platforma a Elvis Presley? Odpověď se skrývá v magickém slovíčku „sjednocení“. Oboje propojuje a sjednocuje důležité prvky ve svém oboru. Elvis propojil a sjednotil hudební žánry jako blues, spirituál, country či rock a hyperkonvergovaná struktura to samé dělá se třemi stavebními kameny firemního IT – úložištěm, sítí a výpočetním výkonem. A obojí mění dlouho zavedené způsoby myšlení.

Když můžete udělat více práce s méně zdroji, znamená to, že také potřebujete méně hardwaru a méně licencí pro přidružený software. Proto ve společnosti Cisco klademe velký důraz na výkon. Pokud nějaký výrobce jeho důležitost podceňuje, může se v něm skrývat jeho Achillova pata. Jsem přesvědčen, že výkon je klíčem k minimalizaci celkových výdajů zákazníků. Hyperkonvergovaná infrastruktura Cisco HyperFlex nyní dospěla do takové míry, že provozuje stále více kritických podnikových aplikací a zajišťuje jejich hladké fungování.

Prudký rozjezd hyperkonvergované infrastruktury

Stejně jako raketově stoupala hvězda Elvise Presleyho, tak roste i poptávka po řešení Cisco HyperFlex. Osvědčuje se totiž v celé řadě odvětví včetně zdravotnictví, průmyslu, výrobě a financí. Hyperkonvergence se zkrátka stala novým IT rock'n rollem. Když jsme v roce 2017 představili HyperFlex 2.0, zaměřili jsme se na zvýšení výkonu aplikací. Rok 2018 se nesl ve znamení třetí verze, podporující kontejnerizaci a integraci s multicloudovým světem. Každý cloud a datové centrum je postaveno z jediného důvodu - aby na nich fungovaly aplikace. Dnešní aplikace jsou však stále rozmanitější a distribuovány napříč různými prostředími. Generují data na různých místech a také je z různých míst konzumují. Hranice hyperkonvergence jsme nicméně posunuli ještě dál.

Nový směr datových center

V současné době je naší vlajkovou lodí HyperFlex 4.0, představený na Cisco Live v Barceloně. Tato verze rozšiřuje HyperFlex z jádra datového centra i na jeho okraj. Odhaduje se, že do roku 2022 bude 50 % podnikových dat vytvořeno a zpracováváno mimo tradiční, centralizované datové centrum. Jak se data přemisťují do poboček a okrajových míst, musí se tomu přizpůsobit také datová centra. Náš nejnovější HyperFlex 4.0 je navržen s ohledem na tuto novou realitu a dodává pružné datové centrum v boxu všude tam, kde jsou data skladována, ať už je to v jádru nebo na okraji.

Naše mise pokračuje

Nová generace je rychlejší, jednodušší a schopná bez problému podporovat kriticky důležité aplikace. To vše v jednotné platformě, která je připravena na technologicky rozvíjející se budoucnost. Máme za sebou dlouhou cestu od uvedení systému HyperFlex 1.0 a přestože se nároky na hyperkonvergenci změnily, naše filozofie - dodávat kompletní end-to-end řešení, úzce integrující software a hardware - zůstává stejná. Nejdůležitější je nabídnout zákazníkům možnost zvýšit jejich hodnotu na trhu a to, že nás společnosti Forrester a Gartner v roce 2018 jmenovaly lídrem na trhu s hyperkonvergovanou infrastrukturou jistě ukazuje, že ve společnosti Cisco míříme správným směrem a nabízíme řešení, které zákazníci oceňují. Stejně jako fanoušci dodnes oceňují dílo Elvise Presleyho.

Pokud Vás řešení zaujalo a chtěli byste se dozvědět o možnostech nasazení řešení Cisco HyperFlex ve vaší firmě, vyplňte formulář na tomto odkazu.

Miloš Pavlík
Systémový inženýr společnosti Cisco

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 5 IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1