fb
3. 12. 2018 14:19

Univerzitní akcelerátor xPORT VŠE se zaměří na B2B startupy

V lednu 2019 to budou 4 roky, co Vysoká škola ekonomická v Praze spustila podnikatelský inkubátor xPORT Business Accelerator. Ke svému 4. výročí spouští nový post-akcelerační program B2BStars, pro který v pátek na Venture Summitu otevřel speciálně přistavěné patro. Zaměřit se chce výlučně na B2B startupy.

Program B2BStars tu bude pro startupy s mezinárodními ambicemi, kterým se úspěšně podařily první prodeje a chtějí svoje obchodní procesy připravit na rychlý růst businessu i týmu. Startupy se pod vedením odborníků soustředí zejména na prodejní dovednosti, infrastrukturu a inbound marketing.

Mezi prvními startupy, které xPORTí program absolvují, bude i signageOS. „Když nám xPORT svůj nový program B2BStars představoval, okamžitě jsme se chtěli zapojit. Jsme B2B startup, který míří výhradně na zahraniční trhy a víme, jak komplikované je na tyto trhy dosáhnout. Mít možnost konzultovat naše prodejní a marketingové strategie a zároveň mít zkušené mentory, kteří je s námi budou aktivně připravovat je nedocenitelné. To nám umožní postupovat řádově rychleji, než na vlastní pěst metodou „pokus – omyl“. Zároveň nás nadchly nové prostory a možnost sdílet je s firmami, které mají podobné ambice jako my.“, říká Stanislav Richter, CEO signageOS.

B2B program vychází ze 4letých zkušeností xPORTu VŠE a také z potřeb českých startupů, kterým po ukončení inkubačního a akceleračního programu chybí navazující program. „Startupy, které projdou inkubačními a akceleračními programy, nemají zdaleka vyhráno. V lepším případě je čeká rychlý růst tržeb i týmu. Velká část firem tuhle fázi nezvládne. Právě pro ně jsme se rozhodli otevřít program B2BStars, který jim dodá potřebné kompetence a zázemí,“ říká Ota Novotný, ředitel xPORTu VŠE.

Pro program B2BStars xPORT VŠE přistavěl nové patro vybavené kancelářemi s prosluněnou terasou. Proměny se dočkalo i stávající dolní patro, kde v Open Space přibyla chill out zóna. Prostory xPORTu se rozšířily i o nové call roomy a zasedací místnosti. Obě patra spojuje tobogán, ze kterého se startupy z B2BStars mohou sklouznout do Open Space.

„xPORT patří k nejúspěšnějším projektům, které VŠE začala rozvíjet v posledních letech. Do rozjezdu xPORTu jsme investovali prostředky z dědictví po Tomáši Baťovi. Jsem velmi ráda, že rozvoj aktivit xPORTu byl tak dynamický, že jsme mohli požádat o prostředky z evropských fondů na rozšíření prostor. Moderní prostory patří k moderní startupové scéně a my budeme moci nabídnout našim studentům a absolventům podporu jejich podnikatelských záměrů i v podobě nadstandardního zázemí", říká rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc.

V návaznosti na B2BStars se xPORT VŠE rozhodl také pro užší zacílení inkubačního programu, který již od září nese název B2B Incubation. „Po analýze jsme dospěli k názoru, že naše kompetence jsou nejsilnější právě v B2B. Specializací na B2B startupy na více úrovních se naše aktivity nebudou tříštit a xPORT bude schopný poskytovat ty nejlepší služby,“ dodává Ota Novotný s tím, že za téměř 4 roky xPORTem prošlo více než 80 startupů včetně dnes již fungujících B2B firem jako Sens Foods, LS Interactive, Hugport, Techambition nebo Amio.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12 IT Systems 11
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1