fb
19. 3. 2020 17:34

Portál Zákony pro lidi zveřejňuje přehled všech usnesení vlády ke koronaviru

Čerpat informace o vládních nařízeních prostřednictvím médií je ošidné. Oficiální přehled bohužel chybí a jednotlivá nařízení se ztrácí v záplavě podružných informací. Užitečnou iniciativu proto projevil portál Zákony pro lidi. Najdete na něm zdarma aktuální vládní usnesení k výskytu koronaviru v přehledném souhrnu na jednom místě. Jednotlivá chronologicky seřazená usnesení jsou dostupná buď v online verzi anebo ve formátu PDF, který zároveň zahrnuje prolinky na související předpisy.

Průběžně aktualizovaný přehled všech usnesení vlády ČR k výskytu koronaviru je zveřejněný na stránkách https://www.zakonyprolidi.cz/koronavirus.

Jednotlivá usnesení vlády k výskytu koronaviru jsou uspořádána chronologicky a v případě HTML verze jimi lze procházet online. „Naši vývojáři i právníci jsou v pohotovosti a průběžně přehled doplňují o aktuální usnesení tak, abychom mohli všem zainteresovaným okamžitě poskytnout ty nejnovější a naprosto přesné informace,“ uvedl Pavel Gardavský, zakladatel portálu Zákony pro lidi.

Volně dostupná služba českého právního informačního portálu je koncipována tak, aby umožňovala co nejsnazší orientaci v situaci, kdy vláda vydává stále nová prohlášení, ale nedoprovází je přehledným výčtem na jednom, snadno dostupném místě. Služba webu Zákony pro lidi je určena široké veřejnosti, ale i právníkům, státním zaměstnancům, podnikatelům, novinářům nebo studentům.

„Velkou výhodou zpracování v PDF je to, že jsme vládní ustanovení ke koronavirové epidemii prolinkovali s odkazy na ostatní relevantní předpisy. Navíc uživatelé s touto verzí mohou dále volně pracovat: stahovat, sdílet či tisknout,“ dodal Pavel Gardavský.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 1-2 IT Systems 12 IT Systems 11 IT Systems 10
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1