fb
29. 11. 2019 8:00

Nová platforma Qmiix pro automatizaci procesů propojující různé online služby

QmiixSpolečnost QNAP je významným dodavatelem síťových úložišť NAS, jejichž možnosti a funkce neustále rozšiřuje a vylepšuje novými aplikacemi a službami. Jedním z nejnovějších přírůstků do softwarového portfolia QNAP je Qmiix – nová platforma pro automatizaci procesů propojující různé online služby. Qmiix je integrační platforma, která uživatelům pomáhá automatizovat pracovní postupy vyžadující interakce mezi různými cloudovými aplikacemi. Qmiix umožňuje vytvářet automatizované pracovní postupy napříč platformami pro opakující se úlohy.

Samotná platforma Qmiix je přitom také dostupná v podobě cloudové služby, která je zatím ve fázi otevřené betaverze a QNAP vyzývá, aby se co nejvíce uživatelů zapojilo do jejího testování. Beta verze Qmiix je k dispozici na webu, v Google Play a App Storu. Uživatelé, kteří se včas zapojí do testování beta verze, budou mít možnost vyzkoušet si prémiové funkce zdarma. Uživatelé s nejpraktičtější zpětnou vazbou pak obdrží zdarma zařízení TS-328.

Qmiix v současné době podporuje připojení ke službám cloudového úložiště, jako je Disk Google, Dropbox a OneDrive, ale také aplikace soukromých úložišť v zařízeních QNAP NAS, jako je File Station. Uživatelé mohou jednoduše vytvářet a spravovat pracovní postupy pro přenos souborů z jednoho úložiště do jiného prostřednictvím webového prohlížeče nebo aplikací pro Android a iOS. Navíc Qmiix podporuje aplikace pro odesílání zpráv, jako je Slack, Line a Twilio, takže uživatelé mohou dostávat oznámení o souborech odeslaných do sdílených složek v zařízeních NAS.

„Naší vizí společnosti pro Qmiix je to, že může sloužit jako most pro propojení různých aplikací. Jakmile uživatelé připojí aplikace nebo software ke Qmiix, mohou snadno vytvářet účinné pracovní postupy pro automatizaci opakujících se úkolů a zvýšit tak produktivitu,“ uvedl při ohlášení novinky Aseem Manmualiya, produktový manažer společnosti QNAP.

Současně se službou Qmiix byl ohlášena také aplikace Qmiix Agent, která funguje jako most mezi Qmiix a zařízeními QNAP NAS a bude brzy k dispozici ke stažení z QTS App Center.

Qmiix bude k dispozici na následujících platformách:

 • Web:
  • Microsoft IE 11.0 nebo novější
  • Google Chrome 50 nebo novější
  • Mozilla Firefox 50 nebo novější
  • Safari 6.16 nebo novější
 • Android – Google Play:
  • Android 7.01 nebo novější
 • iOS – App Store:
  • 11.4.1 nebo novější
 • Qmiix Agent bude ke stažení z QTS App Center.
  • Kterýkoli model NAS s QTS 4.4.1 nebo novější.

Více informací o nové automatizační platformě Qmiix najdete na webu https://www.qmiix.com/.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1