fb
12. 4. 2019 15:55

Acer představuje ConceptD

Kompletní portfolio produktů navržených pro kreativce

Společnost Acer uvedla na trh ConceptD, novou značku Windows 10 stolních počítačů, notebooků a monitorů, které jsou optimalizovány pro grafické designéry, filmaře, inženýry, architekty, vývojáře a další kreativce. Stolní počítače a notebooky ConceptD jsou dodávány v nadčasovém designu s čistě bílými nebo matně černými povrchy, s podsvícením klávesnice v barvě jantaru a čistou a promyšlenou estetikou designu, která umožňuje kreativním profesím soustředit se na proces návrhu.

Stolní počítače ConceptD 900 a 500 se mohou pochlubit širokou škálou grafických karet NVIDIA až po Quadro RTX 6000, která umožňuje renderování vizuálních efektů, komplexní 3D modelování, simulace, stejně jako vývoj umělé inteligence a hlubokého učení. Vysoký počet jader snižuje doby načítání a zvyšuje rychlost multitaskingu, zatímco je zajištěna vysoká stabilita a zabezpečení. Nejnovější ovladače NVIDIA Creator Ready přináší rozšířenou podporu aplikací a výkon pro studiové aplikace, jako je Autodesk Arnold, Unreal Engine a REDCINE-X PRO, zrychlování pracovních prostupů pro videoeditory, grafické designéry, animátory a 3D umělce, podobně jako pro fotografy a reportéry.

ConceptD 900 je vysoce výkonný stolní počítač pro profesionály, kteří provozují více složitých a náročných aplikací. Díky dvojici procesorů Intel Xeon Gold 6148 se 40 jádry s podporou 80 vláken, grafické kartě NVIDIA Quadro RTX 6000 a 12 paměťovým slotům pro celkem až 192 GB ECC paměti je vhodnou volbou pro filmaře, animátory, produktové designéry a architekty a pro vývojáře umělé inteligence a hlubokého učení, které vyžaduje vysoký výpočetní a grafický výkon. Kreativní profesionálové mohou díky až dvěma vestavěným M.2 PCIe slotům na desce pracovat s větší flexibilitou. Efektivní konstrukce skříně pojme až pět disků, přičemž nechybí podpora režimů RAIOD 0 a 1. Uživatelé mohou počítač rozšířit, a to díky další třem PCIe ×8 a čtyřem PCIe ×16 slotům.

Počítač ConceptD 900 zůstává chladný, i když na něm poběží výpočetně náročné aplikace, jako je renderování a videoprodukce, to díky návrhu chlazení využívající šest ventilátorů nasávajících vzduch přes přední vzduchový panel s trojúhelníkovým vzorem a cirkulaci vzduchu v celé skříni.

ConceptD 500 je výkonný stolní počítač pro filmaře, animátory a produktové designéry. Je vybaven až procesory Intel Core deváté generace a grafickými kartami až NVIDIA Quadro RTX 4000, díky čemuž je u komplexních projektů práce s multimédii jednodušší a rychlejší. Díky nejnovějšímu procesoru Intel Core i9-9900K deváté generace s 8 jádry, 16 vlákny a taktem dosahujícím až na 5 GHz běží na počítači ConceptD 500 nástroje a projekty tvůrců rychleji, plynuleji a stabilněji. Jeho multijádrový procesor dosahuje vysokého jednojádrového výkonu, zatímco zůstává chladný s nízkým vyzařováním tepla i spotřebou energie. Díky grafickým kartám včetně NVIDIA Quadro RTX 4000 počítač podporuje připojení čtyř 5K monitorů (5 120 × 2 880 @ 60 Hz) s HDR barvami, takže jsou vizuální efekty, pohyblivá grafika a renderování animací pro tento počítač hračkou.

ConceptD 500 díky čtyřem slotům DIMM pro až 64 GB paměti DDR4 s taktem 2 666 MHz poskytne vyšší propustnost a kapacitu pro vysoký výkon při práci na složitých designérských úlohách. Osazené PCIe M.2 NVMe SSD umožňuje práci s velkými modely a komplexní 3D rendering v reálném čase.

Notebooky ConceptD 9, 7 a 5 pro kreativce se mohou pochlubit nadčasovým ConceptD designem, a 4K UHD IPSi displeji s validací PANTONE. Díky tomu, že tyto displeje pokrývají 100 % barevného prostoru Adobe RGB, si mohou být tvůrci jisti, že jsou jejich barvy tak přesné, jak je to jen možné. Díky širokému barevnému gamutu displeje dosahují působivé přesnosti barev s odchylkou Delta E <1. Tyto notebooky určené pro tvůrce zůstávají díky ventilátoru Acer AeroBlade 3D čtvrté generace s mechanismem pro snížení hluku tiché, produkují šum s hlučností nižší než 40 dB.

ConceptD 9 je vybaven CNC strojem opracovanými závěsy Acer Ezel Aero Hinge, které dokážou 17,3" Ultra HD (3 840 × 2 160") displej překlopit, posunout nebo sklopit pro více režimů používání. Displej je validovaný PANTONE a pokrývá 100 % barevného prostoru Adobe RGB s mimořádnou přesností barev s odchylkou Delta E <1. Notebook je vybaven stylusem Wacom EMR, který lze k notebooku ConceptD 9 magneticky přichytit.

Notebook ConceptD 9 je osazen zbrusu novým mobilním procesorem Intel Core i9. Díky grafice NVIDIA GeForce RTX 2080 mohou uživatelé urychlit editaci videa v reálném čase nebo 3D renderovací aplikace a mít tak více času na tvorbu. Poskytuje také akcelerovaný ray tracing, takže si uživatelé mohou prohlédnout realistickou grafiku v akové podobě, jak ji vytvořili. Díky až 32 GB paměti DDR4 s taktem 2 666 MHz a dvěma 512GB M.2 PCIe NVMe SSD v režimu RAID 0 mohou tvůrci ukládat projekty a četná videa, stejně jako přistupovat k velkým souborům, aniž by museli zápolit s vícero externími disky.

Notebook ConceptD 7 vybavený novým procesorem až Intel Core i7 deváté generace a grafickou kartou až NVIDIA GeForce RTX 2080 s Max-Q designem kreativcům umožňuje akcelerovat výkon pro až 6K RED úpravy videa a renderování v reálném čase u náročných pracovních postupů. Snadno se přenáší, má tloušťku pouhých 17,9 mm a váží jen 2,1 kg. 15,6" UHD (3 840 × 2 160 px) 4K IPS displej s validací PANTONE byl navržen pro kreativce. Může se pochlubit širokým barevným gamutem pokrývajícím 100 % barevného prostoru Adobe RGB a vysokou přesností barev s průměrnou barevnou odchylkou Delta E <2.

Mezi porty, které mají uživatelé k dispozici, patří Thunderbolt 3 a MiniDP pro připojení až tří externích monitorů. Notebook je také vybaven síťovým řešením Killer DoubleShot Pro pro silné a spolehlivé připojení k Wi-Fi síti.

Notebook ConceptD 5 je vybaven procesorem Intel Core i7 osmé generace s grafikou Radeon RX Vega M GL. ConceptD 5 je lehký a tenký, s moderním designem. Notebook je vybaven kovovým šasi z hořčíko-hliníkové slitiny na zadní straně víka i na vrchu základny a hořčíko-lithiové slitiny na spodku notebooku. Váží pouhých 1,5 kg a má tloušťku 16,9 mm. Může se pochlubit také 6,22 mm úzkými rámečky a 80% poměrem velikosti obrazovky k tělu notebooku.

ConceptD 5 má 4K UHD PANTONE validovaný displej. Pouhých 6,22 mm úzké rámečky poskytují tvůrcům více prostoru pro práci a 100% pokrytí barevného prostoru Adobe RGB při nízké barevné odchylce Delta E <2 zajišťuje věrnou reprodukci barev. Díky až 16 GB paměti DDR4 a až 1TB rychlému NVMe PCIe SSD úložišti v režimu RAID 0 toho umožní uživatelům udělat více.

Notebook disponuje celou řadou portů včetně USB typ C Gen 1 s podporou 5Gb/s datových přenosů, rozhraním DisplayPort a podporou nabíjení notebooku i offline nabíjení jiných zařízení. Integrovaný snímač otisků prstů poskytuje další zabezpečení prostřednictvím Windows Hello.

Headset ConceptD OJO Windows Mixed Reality je vybaven displejem s rozlišením 4 320 × 2 160 px, odnímatelným a vyměnitelným náhlavním páskem, jednoduchým nastavením vzdálenosti mezi zornicemi a klasickým bílým povrchem. Může se pochlubit patentovanou technologií vestavěných zvukovodů a technologií softwarově asistované změny interpupilární vzdálenosti (IPD), která uživateli umožňuje měnit vzdálenost mezi zornicemi očí a od displeje pro ostřejší, jasnější snímky a příjemnější zážitky.

Odnímatelná konstrukce tohoto headsetu usnadňuje jeho čištění a sdílení mezí více uživateli. K dispozici je buď s pevným náhlavním páskem, nebo s měkkým omyvatelným náhlavním páskem. Vestavěný zvukový systém u ConceptD OJO zaměřuje zvuk na uši, eliminuje potřebu sluchátek a patentované technologie IPD zajišťuje, aby byl displej nastaven v optimální vzdálenosti od očí nositele. Headset se snadno nastavuje díky inside-out trasování a sledování polohy 6 stupni volnosti.

Monitory ConceptD UHD s PANTONE validací, přesností barev Delta E <1 a moderním hladkým černým povrchem se základnou s dřevěným vzorem jsou plně optimalizovány.

ConceptD CM7321K je 32" monitor vhodný pro tvůrce ve 2D. Jeho 32" 4K UHD displej s VESA certifikací DisplayHDR 1000 poskytuje 1 152 zón lokálního stmívání s technologií Mini LED a 99% pokrytí barevného prostoru Adobe RGB, stejně jako 89,5% prostoru Rec.2020.

ConceptD CP7271K je 27" monitor s PANTONE validací optimalizovaný pro tvůrce ve 3D. Může se pochlubit přesností barev Delta E <1, širokým barevným gamutem pokrývajícím 99 % barevného prostoru AdobeRGB a 93 % prostoru DCI-P3. Je také vybaven funkcemi GSYNC Ultimate a DisplayHDR 1000 pro přirozené barvy a obrazové detaily.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1