fb

Veřejnost spatřuje větší přínos technologií v péči o zdraví než o finance

VMwareSpolečnost VMware nedávno provedla výzkum mezi spotřebiteli v zemích EU, který ukazuje, jak jsou lidé ochotni vpustit si technologie do svých životů, nakolik věří v příležitosti, které tyto technologie přinášejí a jakou úlohu by měl sehrávat soukromý a veřejný sektor při šíření osvěty o přínosech a rizicích těchto technologií. Umělá inteligence, internet věcí a blockchain, jako představitelé převratných technologií, stále větší měrou ovlivňují vše od zdraví a životního stylu, obchod až po správu osobních financí. 


Průzkum potvrzuje, že lidé obecně vítají představu toho, že by jim měly nové technologie pomoci zvýšit kvalitu života a zlepšit zdraví. Téměř tři čtvrtiny (71 %) dotázaných by technice svěřily monitorování zdravotního stavu starších příbuzných, které by jim umožnilo žít déle doma.

Téměř polovina lidí (47 %) by navíc souhlasila s tím, aby měl jejich ošetřující lékař přístup k přesným údajům o jejich každodenním životě (pití alkoholu, fyzická aktivita, dieta a stravovací návyky), aby dokázal lépe poradit, jak zlepšovat zdravotní stav.

Naprosto protikladné je zjištění, že přijde-li na naše peněženky, chceme si zachovat podstatně větší míru kontroly. Jen čtvrtina respondentů (26 %) by byla ochotna svěřit správu svých financí technice, bez ohledu na to, že výsledkem by bylo efektivnější spoření. Dále pouze 7 % by svěřilo správu svých financí umělé inteligenci, přesto, že by tak mohli rychleji naspořit prostředky na pořízení bydlení.

Je zajímavé, že ačkoli bychom ochotně svěřili svému lékaři data o našem zdravotním stavu, celých 65 % lidí je znepokojeno představou, že by jejich banka měla přístup k úplným a přesným informacím o jejich každodenním životě, včetně nákupních zvyklostí, stravovacích návyků, dojíždění a cestování, což by znamenalo lepší správu jejich finančních prostředků.

Díky průzkumu se ale také zjistilo, že ačkoli jsme skutečně ochotni přijmout techničtější a inovativnější budoucnost, polovina dotázaných nemá o nových technologiích dostatečné informace. Například 45 % spotřebitelů se mylně domnívá, že umělá inteligence „je robot“.

To skýtá velký prostor pro šíření osvěty o nových průlomových technologiích, jejich využití i dopadech na naše životy. Firmy i stát by měli podle dotázaných lépe informovat o přínosech technologií (očekávání 53 % respondentů), což se v současné době podle výzkumu neděje (64 % dotázaných).

Eliška Jirovská, Country Manažerka VMware pro Českou republiku a Slovensko k výsledkům průzkumu říká: „Evropské dějiny jsou dějinami inovací, a jak náš výzkum ukazuje, lidé jsou stále ochotní vpouštět inovace a nové digitální technologie do svých životů, zlepší-li to jejich kvalitu života. Blížíme se k nové digitální hranici z hlediska možností technologií.

Úkolem pro státní i soukromý sektor je využít tuto příležitost a zavádět inovace, které pozvednou kvalitu jejich služeb, zaujmou zákazníky a posílí konkurenceschopnost. Toho lze dosáhnout jedině vybudováním digitálních základů, na nichž budou stát aplikace, služby a zkušenosti, které mění svět. Takto firmy mohou nabídnout to nejlepší, co je dnes k dispozici, a podpořit zítřejší inovace.“

Cloud jako běžná součást fungování organizací


S převratnými technologiemi úzce souvisí digitální transformace a s ní nabídka cloudových řešení VMware. Každá organizace směřuje k multicloudovému prostředí. Podle analytické společnosti Gartner do roku 2020 na multicloudový nebo hybridní cloudový model  přejde 75 % podniků, které využívají dvě primární cloudové strategie: hybridní cloud a nativní veřejný cloud.

Každý z přístupů je jedinečný, avšak vzájemně se doplňují a nejčastěji se uplatňují u jednoho zákazníka oba současně. Oba směry přináší podniku nové možnosti, jak se odlišit a dosáhnout reálných obchodních přínosů. Výzkum společnosti VMware zaměřený na hledání optimálního postupu při budování multicloudového prostředí ukazuje, že 83 % zákazníků pořizujících cloudové technologie hledá konzistentní infrastrukturu a řízení provozu od datového centra po cloud.

„Společnost VMware pomáhá zákazníkům využít cloud k tvorbě, zavádění a poskytování aplikací, na nichž stojí jejich podnikání, a žádný jiný dodavatel nepojímá problematiku cloudu tak široce a komplexně jako VMware,“ říká Ajay Patel, viceprezident společnosti VMware a generální ředitel divize softwarových řešení pro cloudové poskytovatele. „VMware zákazníkům dává schopnost fungovat v dnešní multicloudové realitě díky konzistentní infrastruktuře a řízení provozu, které jim pomáhají bez kompromisů přidělovat nejlepší dostupné zdroje aplikacím podle jejich potřeb.“

V nedávné době byla nabídka VMware rozšířena o aktualizace řešení VMware Cloud Foundation, VMware vCloud Director a CloudHealth by VMware. Inovace Cloud Foundation 3 bude také podporovat plně automatizované nasazení virtuální desktopové infrastruktury (VDI) VMware Horizon 7.

Cloud Foundation zrychluje poskytování VDI díky kompletní automatizaci infrastruktury včetně instalace řešení Horizon 7, App Volumes, User Environment Manager a Unified Access Gateway. Cloud Foundation nabízí předpřipravenou infrastrukturu a jednoduché nasazení podnikových aplikací a umožňuje jejich poskytování podnikový uživatelům rychlostí cloudu.

VMware představuje své distributory

Arrow ECS

Společnost Arrow ECS je distributor s přidanou hodnotou (VAD), který působí na trhu od roku 1990. Je součástí celosvětové distribuční skupiny Arrow Electronics, jejíž finanční síla a zázemí představují pro zákazníky garanci dlouhodobé, stabilní a výhodné spolupráce. V Evropě poskytuje Arrow ECS EMEA své služby ve 26 zemích. V České republice se Arrow zaměřuje na řešení pro cloud, internet věcí, datová centra, přístup k aplikacím, zabezpečení IT a počítačové sítě. Svým zákazníkům nabízí špičkové produkty a řešení včetně kompletního portfolia VMware a cloudových řešení postavených na technologiích dalších dodavatelů, jako například AWS. Dále poskytuje profesionální služby, partnerské programy a pomoc při vytváření poptávky u koncových zákazníků. V kompetenčním centru Arrow si mohou zákazníci ověřit funkcionalitu nejmodernějších IT technologií ještě před nasazením v ostrém provozu. Součástí nabídky je také řada odborných technických služeb včetně Arrow Professional Services pro VMware a autorizovaných školení ve VMware Authorized Training Centru. Více informací najdete na www.arrowecs.cz.

Tech Data

Jsme Tech Data.  Nabízíme kompletní portfolio produktů, služeb a řešení, vysoce specializovaných dovedností a odbornosti v oblasti technologií nové generace, které umožňuje partnerům společnosti přinášet na trh produkty a řešení, které svět potřebuje k tomu, aby se mohl spojit, růst a rozvíjet se. Náš inovativní přístup a prověřené zkušenosti v oblasti datových center, softwaru, cloudu, virtualizace hyperkonvergované infrastruktury, mobility, analytiky, bezpečnosti a IoT vám zajistí možnost poskytnout vašim zákazníkům řešení, která potřebují pro svou transformaci a zachování konkurenceschopnosti. Máme více než 150.000 produktů, služeb a řešení pro podporu PC systémů, mobilních řešení, periferních zařízení, tiskáren, softwaru a spotřební elektroniky. Skladem, se zázemím největšího logistického centra v Evropě a s vlastním řešením pro e-commerce. Pro naše obchodní partnery zajišťujeme certifikace, školení, instruktáže, podporu a pomáháme jim provádět konfigurace, instalace a financování zakoupených řešení Další informace najdete na webových stránkách www.techdata.cz.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 4 IT Systems 3 IT Systems 1-2 IT Systems 12
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1