fb

Strojaři potřebují přesnost, i proto si vybrali SOFTIP MONACO

ElbaZpřehlednit a zvýšit komfort práce s technickými daty, a to od vypracování nabídky pro klienta až po výrobní proces – to byl jeden z hlavních cílů nasazení nového technického informačního systému SOFTIP MONACO ve strojírenské společnosti ELBA, Kremnica.


Kremnická strojírenská společnost ELBA, a. s. vznikla v roce 1950. Její core byznysem je výroba vysokonapěťových armatur pro celý svět. Kromě toho se věnuje produkci sekčních a rolovacích garážových vrat, nabízí klasické i nestandardní povrchové úpravy oceli a hliníku a zakázkovou výrobu nástrojů a dílců.

Nová generace IS

SOFTIP MONACO je specializovaný softwarový nástroj pro evidenci, archivaci a tvorbu technické dokumentace ve výrobních podnicích. Tedy přesně ten typ informačního systému, který nachází uplatnění ve společnostech jako je ELBA. Ta od roku 2005 úspěšně využívala jeho předchůdce SYSKLASS, a tak byl přechod na MONACO logickou volbou.

V jeho prospěch však zahrála nejen pozitivní historická zkušenost. Má totiž víceré originální funkce, které přispívají ke snížení nákladů, zkrácení odezvy na poptávky zákazníků, či jednodušší cenotvorbě.

Pořádek v technických datech

V případě spolupráce se společností ELBA zavážila i schopnost systému automatizovaně přenášet data z CAD do IS SOFTIP MONACO a následně do ERP systému, zavedení workflow – organizace práce, jakož i správa dokumentů.

„Dnes musí firmy nakládat s obrovským množstvím informací, které jsou klíčové pro rychlé a přesné splnění požadavků konkrétního zákazníka. A přesně to přináší nasazení systému SOFTIP MONACO – pořádek v technických datech a komfortní práci s nimi, a to od vypracování nabídky až po výrobní proces, "hovoří Ing. Eva Loučičanová, vedoucí technické přípravy výroby v společnosti ELBA.

Přináší řadu výhod

Řešení si našlo své uplatnění napříč několika odděleními kremnické společnosti. V rámci prodeje zrychlilo díky automatizaci procesy od založení poptávky, přes kalkulace a simulace nákladů až po přípravu technických podkladů pro výrobu. Pokud firma dostane požadavek od potenciálního zákazníka, může na ni zareagovat velmi rychle. Má totiž možnost tvorby tzv. konceptů technické dokumentace s přímým využitím nástrojů pro rychlé oceňování budoucích výrobků bez nutnosti tvorby podrobné technické dokumentace.

V konstrukci výrobků zase zajistilo automatizovaný import položek, výkresů a kusovníků z 3D CAD Software Autodesk Inventor. Má také funkce potřebné pro připojování externích dokumentů – například obrázků, technologických návodek a podobně, k operacím postupů. Nástrojárna využívá tvorbu technické přípravy výroby a údržby přípravků i nářadí přes vlastní typy změn. Své uplatnění našlo MONACO i v oddělení nákupu.

Hlavní přínosy řešení

  • kvalitní a rychlá předzakázková komunikace se zákazníkem
  • technická data přesně podle požadavků zákazníkařízené změnové řízení existující dokumentace
  • workflow v změnovém řízení a zpracování poptávek
  • detailní manažerský přehled o rozpracovanosti úloh na jednotlivých odděleních
SOFTIP patří mezi nejvýznamnější poskytovatele IT produktů a služeb na Slovensku. Jak slovenská jednotka na trhu podnikových informačních systémů již 27 let přináší inovativní komplexní IT řešení, která pomáhají lépe řídit tisíce firem a organizací všech velikostí doma i v zahraničí. Další informace na www.softip.sk

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 6 IT Systems 5 IT Systems 4 IT Systems 3
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1