fb

Moderní tisk ve zdravotnictví

OKIZdravotnická zařízení, kliniky a nemocnice vyžadují zabezpečený tisk, jednoduché ukládání dokumentů, rychlý přístup k výtiskům i skenům, náplně do tiskáren zajišťující vysokou kvalitu tisku a automatické mazání tiskových souborů. Zařízení OKI k tomu navíc přidávají podporu široké škály specializovaných úloh: obrazového formátu DICOM pro tisk snímků pacientů v reálné velikosti, identifikačních náramků, štítků na léky, lékařských formulářů, zpráv, receptů a personalizovaných složek pacientů.

Zdravotnické služby uchovávají velké objemy vysoce citlivých osobních dat, takže jejich zabezpečení má pro každého poskytovatele zásadní důležitost. Nejnovější multifunkční tiskárny OKI jsou vybaveny integrovaným zabezpečením, které chrání citlivé informace pacientů. To zahrnuje funkci šifrovaného zabezpečeného tisku a přístup uživatelů podmíněný ověřením, aby byla zajištěna naprostá důvěrnost dokumentů.

Administrativa zatěžuje zdravotnický personál, který přebírá identifikační údaje od pacientů, prohledává příslušné databáze a tiskne odpovídající výsledky. Přechod z tiskárny na inteligentní multifunkční tiskárnu OKI umožní například automatizované a zabezpečené ukládání informací z papírové formy do plnohodnotné elektronické podoby – od skenování přes OCR až po nahrání do chráněného úložiště či do informačního systému.

Nejdostupnější chytrou multifunkční tiskárnou od OKI je barevný A4 model MC563, kombinující vysokou rychlost, oboustrannou práci s dokumenty a jednoduché ovládání. Zařízení tiskne rychlostí 30 stran za minutu barevně i černobíle při maximálním rozlišení 1200 x 1200 dpi s první stranou už za 7,5 sekundy. Multifunkce je vybavena řadou úsporných funkcí. Nízké náklady na tisk jsou zaručeny díky velkokapacitním tonerům.

Snížení nákladů

Irská fakultní nemocnice Mater Misericordiae má přibližně 600 lůžek. OKI jako tiskový partner během auditu zjistila, že na místě je nainstalován velký tiskový park, který se skládá z mnoha značek a modelů tiskáren různého stavu a stáří. Návrh zahrnoval obměnu nevýkonných nebo nehospodárných strojů a konsolidaci tiskáren a jejich modelů. Množství různých modelů kleslo o 60 % a počet tiskových zařízení o 20 %, což lépe odpovídá tiskovým potřebám nemocnice. Došlo také ke snížení nákladů barevného tisku o 75 % a optimalizaci správy spotřebního materiálu.

Na německé klinice Deegenbergklinik v Bad Kissingenu léčí pacienty s metabolickými poruchami nebo ty, kteří trpí onemocněním srdce či ortopedickými vadami. Správa tiskového parku na klinice naléhavě vyžadovala rozsáhlou reorganizaci. Dříve se na recepci, v kanceláři, v ordinacích a terapeutických místnostech, ale třeba i v kuchyni, využívalo až 30 různých tiskáren, kopírek a skenerů od různých výrobců, což vyžadovalo rozmanitý spotřební materiál. OKI provedla bez přerušení provozu obměnu tiskového parku během tří dnů. Rehabilitační klinika nejenže snížila náklady na tisk, ale také nyní významně šetří čas díky rychlosti moderních strojů.

Řízené tiskové služby

Se 340 zaměstnanci, kteří se starají o přibližně 30 000 pacientů, provozovala německá klinika Kreisklinik Wörth 76 tiskáren, faxů a kopírek nesourodého stáří od různých výrobců, které chtěla vyměnit za stroje od jednoho dodavatele. Zařízení vyžadovala různý spotřební materiál, což znamenalo zvýšené nároky na jejich servis i na nákup a skladování spotřebního materiálu. Vedle klasických požadavků, jako kvalita a rychlost tisku, hlučnost, úspornost a ekologičnost, byla ve výběru důležitá i řada dalších požadavků, včetně tisku samolepících štítků s čárovými kódy pro označování záznamů pacientů. OKI nainstalovala během jediného týdne celkem 68 zařízení, z toho čtyři záložní pro případ selhání. Klinika se také rozhodla využívat tiskárny a multifunkční systémy OKI v rámci Managed Print Services, což přineslo výrazné úspory nákladů již po několika měsících.

Snímky z rentgenu či ultrazvuku

Zařízení s integrovaným řešením DICOM (Digital Imaging COMmunication) a technologií DICOM RIP od společnosti OKI podporují přechod na systém PACS a umožňují rychlou a snadnou analýzu rentgenových snímků, nukleární medicíny, skenů MRI, CT a výsledků ultrazvuku. Možnost digitalizace zpracování předpisů a přesunu tiskáren na veřejně přístupná místa napomáhá efektivnějšímu provozu ve zdravotnických organizacích.

Německá klinika ViDia Christliche Kliniken Karlsruhe ročně pečuje přibližně o 200 000 pacientů. Mezi důležité služby patří léčba ozařováním. Podmínkou pro úspěšnou léčbu je identifikace přesné polohy nádoru v těle kvůli přesnému zacílení ozařování, což lze kontrolovat prostřednictvím rentgenových snímků. Ty se tisknou a archivují v lékařské dokumentaci.

Jen velmi málo tiskáren přitom dokáže přímo zpracovat formát DICOM, což je upřednostňovaný komunikační standard v sektoru zdravotnictví. Než lze snímky vytisknout na obyčejných kancelářských tiskárnách, je potřeba doplňkový software nebo hardware. Tato technologie ale v jednom z ozařovacích zařízení na klinice ViDia Kliniken nefungovala správně. Tým potřeboval tiskárnu, která by dokázala přímo zpracovat formát DICOM a tisknout rentgenové snímky pro dokumentační účely s co nejmenším zkreslením. Oddělení radioterapie našlo řešení v tiskárnách OKI ES6410DM. Barevné LED tiskárny vytváří vysoce kvalitní výtisky rentgenových snímků, mimo jiné díky velikosti tištěného bodu, který je přibližně o 50 % menší než u laserových zařízení. Vysoká hodnota LPI přináší zvláště zřetelný text a obrázky. Jeden zdroj světla na každý pixel, který lze samostatně ovládat, rovněž znamená, že lze přesně osvítit celou šířku papíru.

Kalendář akcí
Konference - Semináře - Školení
Časopis IT Systems/Speciál
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Archív časopisu IT Systems
IT Systems 1-2 IT Systems 12 IT Systems 11 IT Systems 10
Archív časopisu IT Systems Special
Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1 Aktuální číslo časopisu příloha #1